طرز تهیه آلو مسما گیلانی اصل با مرغ لذیذ و راحت به روش سنتی

طرز تهیه آلو مسما گیلانی

 

آلو مسما یکی از غذا هاس اصیل ایرانی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد ولی می خواهیم این بار به روش گیلانی این غذای خوشمزه را به شما یاد دهیم که طعم و مزه عالی دارد و در گذشته در عروسی های گیلانی ها این غذا بسیار محبوب بوده و بیشتر در گمج پخته می شد، گمج یک ظرف سفالی می باشد که مخصوص غذا های گیلانی می باشد و شما می توانید این بار به روش اصلی این خورش آلو مسما گیلانی را یاد بگیرید. امروز در پارسی دی طرز تهیه آلو مسما گیلانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید:  طرز تهیه خورشت بامیه با گوشت و مرغ

 

مواد لازم

ران و سینه مرغ۵ تکه
پیاز بزرگ۲ عدد
رب گوجه۱ ق غذا خوری
آلو۱۰ عدد
قیصی۱۰ عدد
شکر۱ ق چای خوری
گلپر۱ ق چای خوری
زعفرانبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه خورش کرفس

 

طرز تهیه آلو مسما گیلانی

مرحله اول: سرخ کردن مرغ

ابتدا تکه های مرغ را بشورید و به زردچوبه و نمک آغشته کنید و یا می توانید برای این که مطمئن شوید بوی زهم نمی دهد از شب قبل داخل آب و نمک قرار دهید و بعد بشورید و به زردچوبه آغشته کنید و داخل تابه یا همان گمج سرخ کنید تا تغییر رنگ دهد ولی دقت کنید بیش از اندازه سرخ کردن مرغ باعث خشک شدن آن می شود.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز

در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و داخل همان تابه که مرغ ها را سرخ کردید تفت دهید تا سبک و طلایی شود و بعد آلو و قیسی که از ۱ ساعت قبل خیس کردید با کمک چاقو میوه خوری برش بزنید و به پیاز اضافه کنید و بعد کمی نمک و فلفل سیاه و رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود.

مرحله سوم: پخت مرغ

در ادامه باید مرغ های سرخ شده را نیز به مواد اضافه کنید و کمی زعفران دم کرده اضافه کنید و روی مواد آب جوش بریزید و درب گمج را قرار دهید و بگذارید تا حسابی مرغ پخته و سس غلیظ شود.

مرحله چهارم: تهیه آلو مسما گیلانی

در ادامه وقتی خورش جا افتاده شده کمی شکر و گلپر را اضافه کنید و هم بزنید و مزه ها را به دلخواه خود بالانس کنید و به همراه یک پلوی زعفرانی میل کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه خورشت قیمه جا افتاده

 

فوت و فن های دستور پخت آلو مسما گیلانی

  1. افزودن گلپر دلخواه است ولی طعم آن را بی نظیر می کند.
  2. می توانید آلو و قیصی را به صورت درسته داخل خورش بی اندازید ولی برش بزنید خورش شما لعاب دار تر می شود.
  3. این خورشت خیلی کم آب است.
  4. داخل همان تابه ای که مرغ را سرخ کردید پیاز را سرخ کنید تا طعم خورش بی نظیر شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه خورشت مرغ 

از
1
دیدگاه