طرز تهیه ترشک آلبالو با رب انار، آبدار و طعم مزه عالی در خانه

طرز تهیه ترشک آلبالو با رب انار

 

ترشک ها تنقلات بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید با انواع میوه ها ترشک را تهیه کنید. ترشک آلبالو با رب انار واقعا طعم فوق العاده ای دارد و شما می توانید در فصل آلبالو تازه این ترشک را تهیه کنید و می توانید در یخچال قرار دهید. شما می توانید طعم و مزه ترشک را بنا به سلیقه خود با شکر یا رب انار ملس کنید. ترشک آلبالو در خانه بسیار سالم و راحت است و نسبت به مدل های آماده اصلا افزودنی یا مواد نگهدارنده ندارد و می توانید ترشک آلبالو سالم برای بچه های خود تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشک آلبالو با رب انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آلبالو۵۰۰ گرم
آلو۱ کیلوگرم
رب انار۱ ق غذا خوری
نمکبه میزان لازم
گل پربه میزان لازم
نبات و شکربه میزان لازم

طرز تهیه ترشک آلبالو با رب انار

مرحله اول: آماده سازی آلبالو

ابتدا ساقه آلبالو را جدا کنید و داخل یک لگن ریخته و خوب بشورید تا تمیز شود. سپس آلبالو را داخل قابلمه بریزید و کمی نمک به آن اضافه کنید و نصف لیوان آب بریزید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا ملایم بجوشد و آلبالو ها کمی نرم شود و زمانی که به غلظت رسید باید نبات یا شکر را اضافه کنید.

مرحله دوم: افزودن آلو

در ادامه آلو را خوب بشورید و ساقه آلو را حدا کنید و و در ظرف مناسب بریزید و روی آن کمی نمک و آب بریزید (دقت کنید نباید زیاد آب بریزید چون خود آلو بر اثر حرارت آب می اندازد و بعد کمی نمک به مواد اضافه کنید و روی شعله ملایم قرار دهید تا مواد غلیظ شود.

مرحله سوم: افزودن رب انار

در ادامه باید آلبالو و آلو را در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود و بعد داخل یک ظرف بریزید و به آن رب انار اضافه کنید تا مزه آن ملس شود و یا می توانید رب انار را با قاشق و کمی آب هم بزنید تا رقیق تر شود و به مواد اضافه کنید و در انتها کمی گلپر به مواد اضافه کنید و هم بزنید حالا مزه مواد را بچشید و بنا به ذائقه خود مزه را بالانس کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ترشک آلبالو با رب انار

  1. میوه ها نیازی به هسته گیری ندارند ولی اگر با هسته و پوسته دوست نداشتید می توانید بعد از پخت از صافی رد کنید.
  2. اگر ترشک ملس دوست داشتید یک تکه نبات تا مواد داغ است اضافه کنید.
  3. رب انار هم برای خوش طعم و خوش رنگ اضافه شده است.
  4. شکر و نبات قابل حذف است.
  5. می توانید با میوه های مختلف این ترشک را تهیه کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه