طرز تهیه لگیمات با ماست خانگی خوشمزه و ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه لگیمات با ماست

 

لقیمات یا لگیمات یکی از شیرینی منحصر به فرد در ایام ماه مبارک رمضان می باشد که شما می توانید با ماست این بار  این شیرینی خوشمزه را تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. شما می توانید بجای استفاده از بامیه و زولبیا این بار لگیمات را برای سفره افطار تهیه کنید و در انتها می توانید روی آن شربت بار یا شیره خرما و انگور بریزید و میل کنید. در تهیه این شیرینی سنتی از شیرخشک استفاده می شود که منظور شیرخشک قنادی است. امروز در پارسی دی طرز تهیه لگیمات با ماست را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۱ پیمانه
شیرخشک۱ ق غ(دلخواه)
نشاسته ذرت۱ ق غ
نمک۱ پنس
پودر هلنوک ق چای خوری
خمیر مایهنصف ق غذا خوری
ماست۱/۴ لیوان
شربت بار یا عسل۱ ق غ
گلاب۱ ق غ
روغن مایع۱ ق غذا خوری
آب ولرمحدود ۱/۲ پیمانه

 

طرز تهیه ل

طرز تهیه لگیمات با ماست

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید مواد خشک که شامل آرد، شیرخشک، نشاسته ذرت، نمک، خمیرمایه و پودرهل رو با هم مخلوط کنید و بعد باید ماست، شربت بار یا عسل، گلاب و روغن مایع را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله دوم: تهیه خمیر

در ادامه باید آب ولرم را کم کم اضافه کنید تا زمانی که غلیظ و سفت شود (از مایه کیک سفت تر باشد)، سپس باید روی خمیر را با سلفون بپوشانید و برای ۱ ساعت در دمای محیط زمان دهید تا استراحت کند و خمیرمایه عمل بیاد و پف کند.

مرحله سوم: سرخ کردن

در ادامه باید یک قیف یک بار مصرف را داخل یک لیوان قرار دهید و بعد از خمیر داخل قیف بریزید، داخل یک شیرجوش روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و بعد بستگی به این که دوست دارید لقیمات ها درشت یا ریز باشند سر قیف را با قیچی برش بزنید و حالا باید نوک قیچی رو چرب کنید و خمیر را داخل روغن داغ برش بدید، بلافاصله خمیر را با قاشق زیر و رو کنید تا یکنواخت پف کند و رنگ بگیرد. با شعله متوسط بگذارید لقیمات خوب سرخ شود و بعد بلافاصله بندازید تو شربت بار همدمای محیط البته می توانید در شیره خرما یا شیره انگور هم بندازید که خیلی خوشمزه می شود و بعد از ۲ دقیقه از شربت بار خارج کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت لگیمات با ماست

  1. آب را کم کم اضافه کنید تا غلظت مواد کمی سفت تر از مایه کیک شود اگه احیانا از دست تون در رفت و مایه کمی شل شد مقداری آرد اضافه کنید.
  2. به اندازه مصرف یکبار که تو ظرف روغن جا می شود مواد داخل قیف بریزید مواد بریزید.
  3. بعد از اینکه خنک شد تو ظرف در دار و داخل یخچال نگه دارید.
  4. می توانید شربت بار را خودتان در منزل تهیه کنید و لقیمات ها را داخل آن قرار دهید.
  5. اگر بعد از پخت در ظرف درب دار نگه داربد نرم می شود.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه