طرز تهیه شیر زردچوبه خانگی طبیعی برای درمان سرماخوردگی و سرفه

طرز تهیه شیر زردچوبه

یکی از نوشیدنی های مفید و خوشمزه در جهان است که در سالیان گذشته برای درمان بیماری های در هند از آن استفاده می شده است. این نوشیدنی پر فایده می تواند شما را در برابر بیماری هایی مثل سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت کند.با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۲ نفر شیر زردچوبه تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری شیر زردچوبه تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش شیر زردچوبه با وبسایت پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

شیر بادام۲ فنجان
پودر زنجبیل۱ قاشق چایخوری
پودر زردچوبه۱ قاشق چایخوری
پودر هلنصف قاشق چایخوری
عسل یا شکر۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه شیر زردچوبه

1مرحله اول: مخلوط کردن

برای تهیه شیر زردچوبه ابتدا شیر بادام را در کاسه ای می ریزیم و پودر هل ، پودر زردچوبه ، پودر زنجبیل را به آن اضافه می کنیم و با قاشق با هم مخلوط می کنیم و در شیشه ای شبیه به شیشه شیر می ریزیم سپس عسل یا شکر را به آن اضافه می کنیم.

2مرحله دوم: تهیه شیر زردچوبه

در ادامه درب شیشه را محکم می بندیم و به مدت ۲ دقیقه شیشه را مداوم تکان می دهیم تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند. سپس درب شیشه را باز می کنیم و مواد را از صافی رد می کنیم و شیر زردچوبه آماده شده را در لیوان می ریزیم و نوش جان کنید.

خواص شیر زردچوبه

پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا

اگر جزو افرادی هستید که خیلی سریع سرما می خورید توصیه ما این است که شیر زردچوبه را در رژیم غذایی خود قرار دهید. شیر زردچوبه به دلیل وجود آنتی اکسیدان می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک شایانی کند که در نتیجه باعث پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا می شود.

تقویت و استحکام استخوان ها

شیر زردچوبه به دلیل اینکه منبع غنی کلسیم است می تواند باعث تقویت و محکم شدن استخوان های بدن شود. ضمن اینکه این نوشیدنی خوشمزه می تواند باعث پیشگیری از بیماری های استخوانی مثل پوکی استخوان نیز شود.

درمان سردرد

یکی دیگر از خواص شیر زردچوبه این است که می تواند سردرهای سینوسی را بهبود ببخشد. این نوشیدنی مفید علاوه بر افزایش مخاط ، باعث می شود بافت مخاط نرم تر و سبک تر شود و به همین جهت باعث تسریع در تخلیه سینوس می شود.
همچنین ببینید

از
28
دیدگاه
source : dogloverko