طرز تهیه شربت بیدمشک با زعفران و تخم شربتی ساده و خوشمزه

طرز تهیه شربت بیدمشک

 

یکی از شربت های بسیار خوشمزه و فوری می باشد که می توانید در طعم و مزه های مختلف آن را تهیه کنید می توانید به صورت ساده آن را درست کنید و یا با زعفران و بهار نارنج و گلاب ترکیب کنید و یک نوشیدنی خنک تابستانی و پر خاصیت تهیه کنید. بیدمشک گیاهی دارویی از درخت بید است و اسانسی که از این گیاه گرفته می شود را بیدمشک می گویند که علاوه بر طعم و عطر فوق العاده آن خواص درمانی زیادی دارد که شما می توانید با تهیه یک شربت خوشمزه و خوش طعم از فواید بی نظیرش بهرمند شوید. بیدمشک به پایین آوردن فشار خون کمک می کند، برای کم خونی بسیار مفید است و برای رفع مشکلات جنسی و تقویت آن نیز بسیار توصیه شده است، بیدمشک در پایین آرودن تب نیز بسیار مفید است. امروز در پارسی دی شربت بیدمشک با زعفران و تخم شربتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

شکر۴ پیمانه
آب۱ پیمانه
عرق بیدمشک۲ پیمانه
تخم شربتی۱ ق غذا خوری
زعفران دم کرده غلیظدر صورت دلخواه

طرز تهیه شربت بیدمشک و زعفران و تخم شربتی

مرحله اول: مخلوط کردن شکر و آب

برای تهیه این شربت ابتدا شکر و آب را داخل قابلمه ریخته و هم بزنید تا شکر کمی حل شود سپس روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا شکر کم کم حل شود و دانه های آن در شربت دیده نشود.

مرحله دوم: خیساندن تخم شربتی

در همین حین که شربت در حال رسیدن به قوام است تخم شربتی را بشورید و داخل کاسه ریخته و مقداری آب گرم اضافه کنید تا تخم شریتی ها پف کنند بهتر است همیشه برای خیس کردن تخم شربتی از آب ولرم استفاده کنید تا زودتر و بهتر پف کنند.

مرحله سوم: افزودن عرق بیدمشک

وقتی شربت قوام گرفت زعفران را اضافه کنید و صبر کنید تا زعفران شربت را خوش رنگ کند وقتی دانه های شکر ذوب شدند مواد شربت را داخل یک قابلمه تمیز ریخته و صبر کنید تا خنک شود سپس عرق بیدمشک را به آن اضافه کنید و هم بزنید و چون شربت غلیظ است کمی شکرک را دارد.

مرحله چهارم: پخت شربت بیدمشک

پس حالا مجددد قابلمه را روی حرارت قرار دهید در حدی که شکر حل شود ولی به جوش نیاد حالا از روی حرارت بردارید و داخل شیشه تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید و برای هر بار مصرف توی پارچ ریخته و با تخم شربتی و آب رقیق کنید و خنک بنوشید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شربت بیدمشک با زعفران

  1. یکی از مهم ترین نکته های تهیه این شربت افزودن عرق بیدمشک در آخر است زیرا بوی آن حفظ شود.
  2. می توانید به دلخواه از رنگ های خوراکی در تهیه این شربت استفاده کنید.
  3. این شربت نیازی به آبلیمو یا جوهر لیمو ندارد زیرا با عرق بیدمشک رقیق می شود و اصلا شکرک نمی زند.
  4. افزودن زعفران اختیاری می باشد.

همچنین ببینید  

طرز تهیه شربت بیدمشک با زعفران و تخم شربتی ساده و خوشمزه
3.5 (70%) 6 votes