طرز تهیه کیک با شیر خشک قنادی ساده و خوشمزه با فر و بدون فر

دستور پخت کیک با شیر خشک

طرز تهیه کیک با شیر خشک

 

کیک با شیر خشک یکی از روش های تهیه کیک می باشد ولی با شیر خشک قنادی که بافت بسیار نرم و لطیفی به کیک می دهد. شما می توانید این کیک را با فر و بدون فر در قابلمه تهیه کنید. اما کیک با شیر خشک یکی از خوشمزه ترین کیک ها می باشد. شما می توانید به دلخواه برای تزئین و سرو آن از کمی شکلات بن ماری شده با خامه صبحانه و یا می توانید از خامه قنادی یا حتی پودر قند استفاده کنید. اما شیر خشک در مقایسه با شیر تازه از نظر غذایی می توان گفت معادل هم هستند با این تفاوت که شیر خشک فاسد شدنی نیست. این پودر به راحتی با مواد حل می شود و می تواند جایگزین خوبی برای شیر باشد و یا کسانی که طعم و مزه شیر را دوست ندارد. شیر خشک قیمت کمتری نسبت به شیر تازه دارد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک با شیر خشک قنادی با فر و بدون فر را آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک با شیر خشک قنادی خوشمزه و ساده

 • تخم مرغ ۴ عدد
 • شکر ۱ پیمانه
 • شیر خشک قنادی ۲ ق غذا خوری سر پر
 • وانیل ۱/۲ ق چای خوری
 • آب گرم ۱ پیمانه
 • آرد ۲ پیمانه
 • روغن مایع ۳/۴ پیمانه
 • بیکینگ پودر ۲ ق چای خوری سر خالی

طرز تهیه کیک با شیر خشک بدون فر و با فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. در ادامه فر را با دمای ۱۷۵ درجه روشن کنید تا گرم شود، برای پخت بدون فر نیز یک قابلمه را کمی چرب کنید و روی شعله پخش کن قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا گرم شود. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا هوادهی شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه شیر خشک قنادی را با آب ولرم حل کنید و کنار بگذارید. تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه بزنید. می توانید از همزن دستی نیز استفاده کنید. مواد را هم بزنید تا جایی که کرم رنگ و کمی حجیم شوند.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک با شیر خشک

در ادامه روغن مایه را به مواد تخم مرغی اضافه کنید و چند ثانیه هم بزنید. در ادامه مخلوط شیر خشک و آب ولرم را نیز اضافه کنید و ۱ دقیقه دیگر مواد را هم بزنید. در انتها مخلوط آرد و بیکینک پودر را نیز به تدریج به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا آرد به خوبی داخل مواد باز شود.

مرحله چهارم: پخت کیک شیر خشک بدون فر

در ادامه مواد کیک را داخل قابلمه گرم شده بریزید و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه آن خارج شود. حالا قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید و برای ۱ ساعت اجازه دهید تا پخته شود. سپس صبر کنید تا کیک خنک شده و دور تا دور کیک را با چاقو آزاد کنید و داخل دیس برگردانید.

مرحله پنجم: پخت کیک شیر خشک با فر

اما برای پخت کیک بدون فر باید مواد کیک را داخل یک قالب دلخواه بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۵۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا کیک پخته شود. بعد از پخت به دلخواه تزئین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک با پودر  شیر خشک قنادی خوشمزه بدون فر

 1. رنگ این کیک به دلیل داشتن پودر شیر خشک نارنجی می شود.
 2. شیر خشک را از لوازم قنادی ها تهیه کنید.
 3. روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید.

همچنین ببینید

طرز تهیه کیک با شیر خشک قنادی ساده و خوشمزه با فر و بدون فر
4.7 (93.33%) 3 votes