طرز تهیه شیرینی فندقی شکلاتی ساده و خوشمزه برای عید با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی فندقی

یکی از شیرینی ها بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید برای مناسبت های مختلف به خصوص عید نوروز تهیه کنید. می توانید به دلخواه وسط این شیرینی را کمی گود کنید و با شکلات دلخواه خود و فندق پر کنید و یا می توانید شکلات را بن ماری کنید و به صورت خطی روی شیرینی بریزید. شیرینی فندقی ایده بسیار خوبی برای یک شیرینی ساده است که می توانید همانند دیگر شیرینی با فر و بدون فر تهیه کنید. برای فر های برقی و سولاردم باید دمار ا کمتر تنظیم کنید زیرا قدرت فرهای برقی واقعی تر می باشد. برای قالب زدن این شیرینی می توانید از قالب های مختلف طرح دار استفاده کنید تا کمی داخل آن گود باشد و یا می توانید با ته استکان قالب بزنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی فندقی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کره۱۲۰ گرم
شکر قهوه ای۱۳۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
آرد۲۷۰ گرم
بیکینگ پودر۱/۲ق مربا خوری
پودر فندق۸۰ گرم
دارچین و جوز هندیبه مقدار دلخواه

طرز تهیه شیرینی فندقی

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا کره نرم شود. شما می توانید از شکر سفید نیز استفاده کنید ولی شکر قهوه ای باعث خوش رنگ شدن شیرینی می شود. فندق را پوست بگیرید و داخل آسیاب بریزید و پودر کنید.

2مرحله دوم: هم زدن کره

کره نرم شده را داخل کاسه ریخته و به آن تخم مرغ و شکر اضافه کنید. حالا نوبت اضافه کردن چاشنی باعث خوشمزه تر شدن شیرینی ها می شود. پودر دارچین و جوز هندی رنده شده را اضافه کنید و با همزن برقی با سرعت متوسط شروع کنید به هم زدن مواد تا مواد کمی حجیم شود.

3مرحله سوم: افزودن آرد

در ادامه آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود. آرد را اضافه کنید و بعد پودر فندق را افزوده و مواد را با دست هم بزنید. باید یک خمیر یکدست و بدون ترک بدست بیاد. بهتر است از کف دست برای ورز دادن استفاده نکنید. خمیر را داخل نایلون قرار دهید و به مدت ۱ ساعت بگذارید خنک شود.

4مرحله چهارم: پخت شیرین فندقی شکلاتی

حالا خمیر را بین دو نایلون به ضخامت ۲ الی ۳ میل باز کنید و با کاتر دلخواه شیرینی را کاتر بزنید و روی سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداختید قرار دهید. روی هر شیرینی می توانید شکلات آب شده به صورت خطی بریزید و یا یک فندق روی آن قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا شیرینی پخته شود.

5مرحله پنجم: پخت شیرینی فندق بدون فر

برای پخت این شیرینی بدون فر باید داخل یک تابه دو طرفه کاغذ روغنی انداخته و روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود. سپس شیرینی را داخل تابه چیده و برای ۱۵ دقیقه زمان دهید تا شیرینی پخته شود. بعد از پخت می توانید کمی نوتلا روی هر شیرینی قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شیرینی فندقی برای عید با شکلات

  1. می توانید از پودر فندق آماده استفاده کنید.
  2. می توانید فندق ها را قبل از آسیاب کردن تست کنید.
  3. بجای دارچین می توانید از کمی وانیل استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
2
دیدگاه