طرز تهیه بیسکویت نوتلا خانگی خوشمزه و آسان با طعم لیمو در فر

طرز تهیه بیسکویت نوتلا

 

یکی از انواع بیسکویت می باشد این بیسکویت یک طعم ملایمی از لیمو نیز به همراه دارد شما می توانید به شکل های دلخواه به خمیر شکل دهید و از نوتلا و کمی مغزیجات برای آن استفاده کنید و اگر شما نوتلا دوست ندارید و یا در دسترس ندارید می توانید از مربا یا مارمالاد یا کارامل نیز برای تهیه این بیسکویت خوشمزه استفاده کنید و یک میان وعده و عصرانه جذاب برای خود و بخصوص بچه ها که عاشق طعم نوتلا هستند تهیه کنید. بیشتر بیسکویت ها بر پایه کره می باشند که اگر طعم کره را دوست ندارید از مارگارین استفاده کنید ولی نباید با روغن جایگزین شود. امروز در پارسی دی بیسکویت نوتلا در فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۳ عدد
آرد سفید۴۰۰ گرم معادل ۱ و ۲/۳ پیمانه
شکر۱/۲ پیمانه
کره یا مارگارین۱۰۰ گرم
زست لیمو۱/۲  ق چای خوری
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
وانیل۱/۴ ق چای خوری
گردو یا بادام یا فندقبه مقدار لازم
تخم مرغ برای رومال۱ عدد
نوتلابه مقدار لازم

طرز تهیه بیسکویت نوتلا با طعم لیمو در فر

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ

ابتدا قبل از شروع کار همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند سپس تخم مرغ ها را داخل کاسه شکسته و به همراه شکر به مدت ۵ دقیقه با همزن بزنید تا شکر حل شود سپس زست لیمو را اضافه کنید (زست لیمو همان رنده پوست لیموترش است).

مرحله دوم: افزودن کره

بعد از اینکه زست لیمو را اضافه کردید کمی هم بزنید تا مخلوط شوند سپس کره به دمای محیط رسیده و نرم را به مواد اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه دیگر مواد را با همزن برقی خوب بزنید تا کره کرم رنگ و بوی خامی آن از بین برود.

مرحله سوم: تهیه مایه بیسکویت نوتلا

حالا در ادامه بیکینگ پودر و وانیل و آرد را به ترتیب به مواد اضافه کنید تا یک خمیر تهیه شود خمیر را کمی با دست ورز دهید در حدی که جمع شود سپس داخل نایلون قرار دهید و به مدت نیم ساعت در یخچال استراحت دهید تا خنک شود.

مرحله چهارم: تهیه بیسکویت نوتلا

خمیر را روی سطح آردپاشی شده به قطر ۵ الی ۴ میل باز کنید و بعد خمیر را کاتر بزنید و داخل سینی فر قرار دهید، کمی از خمیر را بردارید و دو تا نوار از آن درست کنید و بهم بپیچید و  دور خمیری که با کاتر برش زدید قرار دهید و از گوشه ها را بهم بچسبانید و اضافه آن را جدا کنید و بعد کف خمیر را با چنگال سوراخ کنید.

مرحله پنجم: پخت بیسکویت نوتلا

حالا داخل خمیر ها را با نوتلا یا هر ماده ای که دوست دارید پر کنید و روی آن گردو یا یادام یا فندق بریزید و دور تا دور خمیر را با تخم مرغ زده شده رومال کنید و به مدت ۳۰ الی ۳۵ دقیقه در دمای ۱۶۰ درجه فر گازی بگذارید تا پخته شود سپس از روی سینی جدا و تزئین کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور تهیه بیسکویت نوتلا

  1. کف خمیر را باید سوراخ کرد که در حین پخت بالا نیاد.
  2. برای زست لیمو فقط باید قسمت پوسته بیرونی لیمو را رنده کنید و نباید قسمت سفید رنگ رنده شود وگرنه باعث تلخی می شود.
  3. برای فر برقی و توستر دما را روی ۱۴۰ تنظیم کنید.
  4. بجای بیکینگ پودر از ۱/۲ ق چای خوری جوش شیرین نیز می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه