طرز تهیه کورن فلکس خانگی ساده و خوشمزه با جو پرک در فر

طرز تهیه کورن فلکس

 

یک صبحانه بسیار مقوی است که بر پایه غلات آماده سازی می شود و اصالت آن به کشور آمریکا بر می گردد. صبحانه اصلی ترین وعده غذایی روزانه به حساب می آید و به دلیل مشغله کاری زیاد افراد در این برهه از زمان نادیده گرفته می شود به همین دلیل کورن فلکس در جهت تغذیه سالم و ترغیب کردن افراد به خوردن صبحانه در اواخر قرن ۱۹ ابداع شد. این صبحانه باید به میزانی خوشمزه و جذاب می بود تا بد غذاترین افراد را به طرف خود بکشد. کورن فلکس صبحانه مقوی برای کودکان و ورزشکاران هم محسوب می شود و دارای ویتامین هایی از جمله B12، B3، D، کلسیم و آهن می باشد. امروز در پارسی دی کورن فلکس خانگی ساده و سریع با جو پرک در فر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

جو پرک۱ پیمانه
شکر۱/۲ پیمانه
روغن۱ ق غذا خوری
آببه مقدار لازم

طرز تهیه کورن فلکس با جو پرک در فر

مرحله اول: تست کردن جو پرک

ابتدا جو پرک را پاک کرده و داخل سینی فر پهن می کنیم و در فر گرم شده با ۱۸۰درجه سانتی گراد قرار می دهیم به مدت ۱۵ دقیقه سپس از فر خارج کرده اجازه می دهیم تا خنک شود و آن را پودر می کنیم.

مرحله دوم: آماده سازی خمیر کورن فلکس

حالا پودر آماده شده از جو را داخل ظرف مناسبی ریخته و به آن شکر و روغن را می افزاییم و کم کم آب را افزوده تا مواد مانند خمیری در میان ظرف جمع شود.

مرحله سوم: مرحله شکل دهی به خمیر

مدل اول: ابتدا خمیر را به اندازه یک نخود جدا کرده داخل دست گرد می کنیم سپس با یک نی نازک داخل آن را حفره ای کوچک به وجود می آوریم و داخل سینی فر می چینیم.

مدل دوم: از خمیر به اندازه یک نارنگی جدا کرده روی میز کار خمیر را با وردنه پهن کرده و با هر قالبی که در دسترس دارید قالب بزنید ولی سایز آن از ۱ سانت تجاوز نکند و سپس داخل سینی فر بچینید.

مرحله چهارم: پخت کورن فلکس

کورن فلکس را در دمای ۱۸۰درجه سانتی گراد بپزید بعد از گذشت ۲۰ دقیقه از فر خارج کنید و اجازه دهید تا خنک شده و در ظرف در بسته در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

فوت و فن های دستور تهیه کورن فلکس شکلاتی

  1. اگر کورن فلکس شکلاتی می پسندید ۱ قاشق از پودر جو کم کرده و پودر کاکائو اضافه کنید.
  2. کورن فلکس را با شیر و انواع میوه های خرد شده فصل می توانید آماده کنید.
  3. داخل کورن فلکس از مغز گردو و پسته خرد شده هم می توانید استفاده کنید.
  4. کورن فلکس را با ماست همزده و میوه خشک هم می توانید سرو کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه