طرز تهیه پاپ کورن

طرز تهیه پاپکورن

ذرت از جمله غلاتی است که سرشار از نشاسته و ویتامین هایی همچون ویتامین های گروه B می باشد. ذرت انواع و اقسام مختلفی دارد که همه خوشمزه هستند: چه به شکل کنسرو، تازه، کبابی، بخارپز و حتی آب­ پز. اما ذرت بو داده یا همان پاپ کورن یکی از یکی از معروف ترین و رایج ترین انواع آن است که هم بسیار راحت تهیه می شود و هم بسیار خوشمزه و مفید است و برای زمان هایی که هوس یک میان وعده سالم و مغذی کرده اید اما زیاد وقت و حوصله آشپزی ندارید بهترین پیشنهاد پاپ کورن است. ذرت بو داده با توجه به اینکه نشاسته زیادی دارد میتواند شما را تا زمان زیادی سیر نگه دارد. درست کردن پاپ­ کورن میتواند گزینه­ ی خوبی برای سرگرم کردن بچه ها نیز باشد چرا که شنیدن صدای ترکیدن ذرت ها برای بچه ها حتماً هیجان انگیز است. در پارسی دی دستور نکاتی که لازم است رعایت کنید تا یک پاپ کورن عالی داشته باشید را برای شما آموزش داده است.

مواد لازم برای پاپ کورن

  • ذرت ۲ لیوان
  • روغن به میزان لازم
  • نمک به میزن لازم

طرز تهیه پاپ کورن

مرحله اول:

قابلمه مناسب درب داری را روی شعله قرار دهید و مقداری روغن بریزید تا کف قابلمه را چرب کند. ذرت را در روغن قرار دهید. حدود ۲۰ ثانیه صبر کنید تا روغن و ذرت ها و نمک به درجه ی یکسان برسند.

مرحله دوم:

در این مرحله مرتباً قابلمه را تکان دهید تا ذرت ها نسوزند و قابلمه را دایره ای بچرخانید تا به طور یکنواخت ذرت ها حرارت ببینند.

مرحله سوم:

زمانی که دیگر صدای باز شدن ذرت ها شنیده نشد ذرت های شما آماده است. قابلمه را از روی حرارت بردارید و چند دقیقه صبر کنید تا ذرت هایی که باز نشده ­اند هم با حرارت خود قابلمه باز شوند. در انتها ذرت ها را به ظرف مورد نظر خود منتقل کنید. نوش جان

نکاتی که باعث می شود پاپ کورن خوبی داشته باشیم

  1. ظرف پاپ کورن باید خشک باشد.
  2. ذرت را می توانید در یخچال نگه داری کنید. سرد بودن ذرت به تردتر بودنش کمک می کند.
  3. زیاد نمک و روغن استفاده نکنید.
  4. می توانید از پودر پنیر در پاپ کورن و یا هر افزودنی دیگری به دلخواه خود در پاپکورن بریزید.

همچنین ببینید

طرز تهیه پاپ کورن [پفیلا] خانگی سالم و خوشمزه با قابلمه
5 (100%) 2 votes
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام سایت و لینک مستقیم بلا مانع است.