طرز تهیه پاپ کورن کاراملی خانگی ساده و خوشمزه با شیر و شکر

دستور تهیه پاپ کورن کاراملی

طرز تهیه پاپ کورن کاراملی

 

پاپ کورن کاراملی یکی از تنقلات بسیار خوشمزه می باشد که بین بچه ها و بزرگسال ها بسیار محبوب است و می توان گفت در سراسر دنیا تهیه می شود. پاپ کورن کاراملی یک طعم و مزه جدیدی از پاپ کورن هستند که طعی متفاوت دارند زیرا قرار است با شکر یک سس کاراملی خوشمزه تهیه کنید و روی پاپ کورن ها بریزید و مطمئن باشید بچه ها طعم و مزه آن را بسیار دوست خواهند داشت. پفیلا یا همان پاپ کورن یک خوراکی خوشمزه سالم است که از دانه ذرت تهیه می شود و برای کودکان بسیار خوراکی سالمی می باشد اما نه بچه ها بلکه برای بزرگتر ها نیز بسیار مفید است زیرا دارای فیبر می باشد و کسانی که در رژیم غذایی هستند می توانند برای لاغری از پاپ کورن استفاده کننده زیرا احساس سیری طولانی مدت به بدن می دهد و کالری کمی دارد. پاپ کورن گلوتن ندارد و برای افرادی که به گلوتن حساسیت دارند نیز مناسب است. امروز در پارسی دی پاپ کورن کاراملی خانگی با شیر و شکر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پاپ کورن کاراملی خانگی

  • ذرت ۱ پیمانه
  • روغن ۱ ق غذا خوری
  • نمک ۱ ق چای خوری
  • شکر ۱/۲ پیمانه
  • کره ۱ ق غذا خوری
  • شیر ۳/۴ پیمانه

طرز تهیه پاپ کورن کاراملی با شیر و شکر

مرحله اول: آماده سازی پاپ کورن

ابتدا داخل قابلمه کمی روغن ریخته تا داغ شود سپس ذرت مخصوص پفیلا یا پاپ کورن را داخل قابلمه ریخته و نمک را به آن اضافه کنید و درب قابلمه را قرار دهید و بگذارید تا پفیلا باز شود هر از چند گاهی قابمله را خوب تکان دهید تا پفیلا کاملا باز شود سپس آن را داخل کاسه بریزید.

مرحله دوم: تهیه کارامل

در ادامه شکر را داخل تابه بریزید و صبر کنید تا دانه های شکر کم کم ذوب شوند و قهوه ای رنگ شود حتما هم بزنید تا یکدست شود وقتی تمام شکر ذوب و کاراملی شدند کره را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه کارامل

در ادامه وقتی کره ذوب شد شیر را اضافه کنید و سریع هم بزنید تا کم کم مواد دوباره به غلظت برسد و غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: تهیه پاپ کورن کاراملی

حالا سس کاراملی مخصوص را همان طور که داغ است روی پاپ کورن ها بریزید و خوب مواد را زیر و رو کنید تا تمام پفیلا ها با مواد کاراملی مخلوط شوند این هم از پاپ کورن کاراملی خوشمزه ما نوش جان.

نکات کلیدی در تهیه پاپ کورن کاراملی

  1. می توانید بجای شیر از خامه استفاده کنید.
  2. ذرت حتما خشک و تازه باشد تا کاملا پف کنند.
  3. می توانید در تهیه پاپ کورن بجای روغن از کره استفاده کنید تا طعم کره در پاپ کورن کاراملی محسوس باشد.
  4. طعم و مزه پاپ کورن کاراملی فوق العاده خوشمزه است پس حتما آن را یکبار تست کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه پاپ کورن کاراملی خانگی ساده و خوشمزه با شیر و شکر
5 (100%) 3 votes