طرز تهیه پاپ کورن گوجه ای [پفیلا] خانگی خوش طعم و سالم در منزل

طرز تهیه پاپ کورن گوجه

پفیلا گوجه ای یکی از تنقلات سالم و خوشمزه است که در بین کودکان و بزرگ تر ها جایگاه خاصی دارد و همه عاشق پاپ کورن هستند. به ویژه زمانی که می خواهید در کنار عزیزان تان، هنگام تماشای فیلم و دورهمی تنقلات نوش جان کنید. پیشنهاد ویژه ما درست کردن یک پاپ کورن گوجه ای بسیار خوشمزه و خانگی است که بسیار سالم و مقوی می باشد. حتی در زمانی که فرزند دلبندتان هوس تنقلات می کند می توانید آن را تهیه کنید و لذت ببرید. پاپ کورن ها در طعم و مزه های مختلف تهیه می شوند ولی پاپ کورن گوجه ای بسیار راحت و ساده است و در زمان کوتاه آماده می شود. و دارای مواد اولیه کم می باشد که یکی از ویژگی های خوب آن به شمار می آید. فقط کافی است یکبار آن را تهیه کنید تا به خوشمزگی و راحتی آن پی ببرید. امروز قصد داریم طرز تهیه پاپ کورن گوجه ای را در پارسی دی به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

مواد لازم

ذرت۱۰۰ گرم
پودر گوجه۱ پیمانه
روغن مایع۲ ق غذا خوری
نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه پاپ کورن گوجه ای

1مرحله اول: آماده سازی پودر گوجه

ابتدا چند عدد گوجه را بشورید و روی تخته برش آن ها را به صورت ورقه ای و خیلی ریز خرد کنید و داخل ظرف مناسب بریزید و روی بخاری یا شوفاژ قرار دهید تا خشک شود. در فصل تابستان می توانید ان ها را در معرض نور خورشید خشک کنید. بعد از خشک شدن گوجه های خرد شده آن ها را داخل غذا ساز بریزید و پودر کنید. می توانید از پودر گوجه آماده برای تهیه این پفیلا استفاده کنید.

2مرحله دوم آماده سازی پاپ کورن

در قابلمه گود مناسب مقداری روغن بریزید تا سطح قابلمه را روغن بگیرد. شعله را به صورت ملایم روشن کنید. سپس ذرت ها را داخل قابلمه و روی روغن بریزید و روی ذرت ها نمک را بپاچید و کمی هم بزنید. سپس شعله را زیاد تر کنید. در این مرحله درب قابلمه را بگذارید زیرا ذرت ها بر اثر گرما پف می کنند. می توانید از صافی یا روغن گیر با قطر مناسب روی قابلمه هم استفاده کنید تا پاپ کورن ها کیفیت پخت بالاتری داشته باشند.

3مرحله سوم: اضافه کردن پودر گوجه

بعد از پف کردن همه ذرت ها زیر شعله را خاموش کنید و پودر گوجه را به ذرت ها اضافه کنید و با دو عدد کفگیر یا قاشق همه ذرت را از زیر هم بزنید تا پودر گوجه به همه ذرت آغشته شود و طعم پودر گوجه به همه جای ذرت بچسبد. پاپ کورن گوجه ای را از قابلمه خارج کنید و در کاسه مناسب سرو کنید. پاپ کورن گوجه ما اماده است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پفیلا گوجه ای در منزل

  1. می توانید از پودر گوجه آماده هم استفاده کنید.
  2. پاپ کورن ها را می توانید داخل ماکرویو هم درست کنید.
  3. بهتر است مقدار زیادی روغن استفاده نکنید وگرنه پفیلا چربی خواهید داشت.
  4. می توانید به جای استفاده از پودر گوجه از پودر کاکائو یا مزه های دیگر استفاده کنید.
  5. بهتر است از ذرت تازه استفاده کنید تا خوب پف کند.

همچنین ببینید

از
19
دیدگاه