طرز تهیه کوردن بلو خانگی خوشمزه فرانسوی با مرغ مرحله به مرحله

کوردن بلو

کوردن بلو یک فست فود بسیار خوشمزه و فرانسوی به معنی روبان آبی می باشد ولی در آشپزی به گوشتی گفته می شود که با سینه مرغ است که در میان آن ژامبون با پنیر پیتزا رول شده است به این غذا کوردن بلو گفته می شود و در واقع از خانواده شنسل می باشد. کوردن بلو را می توانید به صورت آماده تهیه کنید ولی همیشه درست کردن یک غذا در خانه لذتش را چند برابر می کند و مهم ترین نکته آشپزی در منزل سالم بودن غذا می باشد. شما می توانید کوردن بلو را به عنوان پیش غذا برای مهمانی آماده کنید و یا به عنوان یک وعده اصلی نیز این غذا را تهیه کنید. کوردن بلو به شدت مورد علاقه کودکان قرار گرفته است. امروز در پارسی دی کوردن بلو مرغ را به همراه نکات آن به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

سینه مرغ۱ عدد
کالباس۵ ورقه
تخم مرغ۲ عدد
آرد۱ لیوان
آرد سوخاری۱ لیوان
پنیر ورقه ای5 عدد
سس خردل۲ ق غذا خوری
آبلیموبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه و آویشن و پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه کوردن بلو مرغ

1مرحله اول : آماده سازی سینه مرغ

ابتدا استخوان سینه مرغ را جدا کنید تا فیله شود سپس از وسط به چند قسمت مساوی افقی برش بزنید و روی سینه مرغ را نایلون کشیده و با بیفتک خوب بزنید تا نازک و پهن شود.

2مرحله دوم : مرینت کردن سینه مرغ

به هر طرف مرغ ها نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و آویشن و مقداری آبلیمو و سس خردل بزنید حالا روی سطح کار سلفون رو باز می کنیم و یک تیکه مرغ روی آن قرار داده و بعد یک برش کالباس و روی آن پنیر ورقه ای گذاشته و لوله کرده و دور آن را با سلفون‌ خوب فشرده کرده و مثل شکلات دو طرف آن را محکم کرده همه سینه های مرغ را بدین صورت حاضر کنید و مرغ های آماده را به این شکل یک ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

3مرحله سوم : سوخاری کردن کوردن بلو

تخم مرغ را داخل کاسه بشکنید و با همزن دستی خوب بزنید تا از لختگی خارج شود. داخل یک کاسه دیگر آرد را به همراه کمی نمک و آویشن بریزید. در کاسه دیگر آرد سوخاری را ریخته و حاضر کنید.

4مرحله چهارم : پخت کوردن بلو

سینه های رول شده مرغ را از یخچال خارج کرده و سلفون آن ها را در می آوریم سپس هر رول مرغ را ابتدا در آرد سپس در تخم مرغ و در انتها در آرد سوخاری میغلطانیم به همین ترتیب همه سینه ها را حاضر می کنیم. داخل یک شیر جوش روغن ریخته تا داغ شود سپس کوردن بلو ها را داخل روغن داغ با حرارت متوسط سرخ کنید تا مغز پخت شود سپس روی دستمال روغن گیر قرار دهید و کنار سیب زمینی سرخ شده سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کوردن بلو

  1. برای پودر سوخاری می توانید از انواع پودر ها مانند پانکو و .. استفاده کنید.
  2. اگر پنیر ورقه ای در دسترس نداشتید پنیر پیتزا را جایگزین کنید.
  3. اگر مرحله رول کردن سینه مرغ را به راحتی نتوانستید انجام دهید و رول باز شد می توانید برای حالت گرفتن کوردن بلو یک خلال دندان روی آن ها بزنید تا فیکس شود سپس داخل یخچال قرار دهید.
  4. کسانی که رژیم دارند می توانند در فر از قبل گرم شده کوردن بلو را تهیه کنند.

همچنین ببینید 

از
6
دیدگاه