طرز تهیه ژله رولی دو رنگ به شکل گل رز، ساده و شیک برای مهمانی

طرز تهیه ژله رولی دو رنگ

 

تهیه ژله برای مناسبت های مختلف کار بسیار ساده و راحتی می باشد که شما می توانید این بار ژله رولی دو رنگ در خانه تهیه کنید که بسیار زیبا می شود و شما می توانید برای تزیین ژله های بزرگ تر استفاده کنید. شاید تهیه ژله رولی برای خیلی ها کار سختی باشد زیرا مدام گفته می شود ژله می شکند یا ترک می خورد این رسپی و مراحل را یک بار دقیق تست کنید تا اصلا اصلا ژله شما خراب نمی شود پس مطابق با نوشته ها پیش برید. شما می توانید از هر رنگ ژله ی که دوست دارید استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ژله رولی دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله بستنی

 

مواد لازم

ژله آلوورا ۱/۲ بسته
ژله طعم دلخواه۱/۲ بسته
آب حوش۱/۴ لیوان
بستنی لیوانی۱ عدد

 

 

همچنین ببینید: ظرز تهیه ژله میوه ای

 

طرز تهیه ژله رولی دو رنگ

مرحله اول: آماده سازی ژله ها

شما می توانید از هر رنگ ژله با طعم دلخواه تهیه کنید و اصلا مواد را دست کاری نکنید و این مواد برای یک سینی می باشد و اگر مواد را دو برابر کردید باید دو تا سینی داشته ۲۰*۳۰ داشته باشید. ژله ها را آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: بن ماری کردن

برای بن ماری کردن ژله ها می توانید به دو روش اقدام کنید یا کاسه را روی بخار کتری قرار دهید و هم بزنید تا ذرات ژله ذوب شود و یا می توانید برای ۱ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد بگذارید تا ژله حل شود و بعد بگذارید تا کاملا خنک شود.

مرحله سوم: افزودن بستنی

در ادامه باید بستنی را از قبل در دمای محیط قرار دهید تا نرم و روان شود و بعد نیمی از بستنی را به ژله آلوورا و نیمی را به ژله رنگی مورد نظر اضافه کنید، ژله را زیاد هم بزنید و در حدی هم بزنید که بستنی مخلوط شود اگر زیاد هم بزنید از حالت دو فاز خارج می شود.

مرحله چهارم: تهیه ژله رولی دو رنگ

در ادامه باید یک سینی ۲۰*۳۰ را بردارید و یک نایلون کف آن قرار دهید و هر دو کاسه ژله را به صورت همزمان داخل دیس بریزید و حتما برای ۴۰ دقیقه نه بیشتر نه کمتر در یخچال قرار دهید و بعد از سینی خارج کنید و با کمک چاقو به صورت دالبری برش بزنید و رول کنید تا گل رز داشته باشید یا به صورت ساده برش بزنید و رول کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله خرد شیشه

 

فوت و فن های دستور تهیه ژله رولی دو رنگ

  1. میزان آب و بستنی را اصلا تغییر ندهید.
  2. می توانید نایلون را کمی چرب کنید تا ژله راحت تر خارج شود.
  3. می توانید از دو رنگ ژله دلخواه مثل زرد و قرمز به صورت همزمان استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ژله رنگین کمان

از
1
دیدگاه