طرز تهیه یخ طعم دار یا یخ تزیینی شیک و مجلسی با میوه های فصل

طرز تهیه یخ تزیینی

 

یخ تزیینی یکی از ترندهای امسال تابستان برای تهیه شریت خنک است که طرز تهیه بسیار راحتی دارد و برای مهمانی و مجالس بسیار مناسب و از همه مهمتر شما همیشه یخ آماده دارید با میوه های مورد علاقه یا خاکشیر و تخم شربتی که در منزل دارید و بسیار سریع تهیه می شود شما بسته به شربت استفاده شده می توانید از انواع مختلف این یخ ها استفاده کنید. شما می توانید با کمک قالب یخ ساده این یخ ها را تهیه کنید و یا می توانید از قالب های سیلیکونی طرحدار برای تهیه یخ طعم دار استفاده کنید و به دلخواه از اسانس و طعم دهنده های مختلف در تهیه این یخ استفاده کنید. شما کافی است ۱ ساعت وقت بگذارید و این یخ ها را در طعم و مزه های مختلف تهیه کنید و برای مصرف ۱ ماه حداقل یخ تزیینی داشته باشید. امروز در پارسی دی یخ طعم دار مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

آب۳ پیمانه
خاکشیر۱/۲ پیمانه
تخم شربتی۱/۲ پیمانه
لیموترش۲ عدد
میوه های فصلبه مقدار لازم
گلاببه مقدار لازم
گل خشک محمدی یا تازهبه مقدار لازم

طرز تهیه یخ تزیینی و طعم دار مجلسی

مرحله اول : آماده سازی خاکشیر و تخم شربتی

ابتدا خاکشیر را ریگ شوی کنید یعنی داخل کاسه ریخته و بگذارید چند دقیقه بماند سپس آب آن را مدام تعویض کنید تا تمام شن و سنگ ها تمیز شود سپس داخل آب قرار دهید و بگذارید بماند. به تخم شربتی چند قاشق آب اضافه کنید و بگذارید تا پف کند و آب را به خودش جذب کند دقت کنید آب زیاد نباید داخل تخم شربتی بریزید تا در انتها باز آب داشته باشد برای ۱ پیمانه آب ۱ ق غذا خوری تخم شربتی کافی است.

مرحله دوم: آماده سازی میوه

میوه های فصل مورد نظر مانند توت فرنگی یا خیار را شسته و به اندازه دلخواه برش بزنید. آب ۲ عدد لیموترش را بگیرید و کنار بگذارید و لیموترش سوم را به اندازه دلخواه برش بزنید.

مرحله سوم: تهیه یخ طعم دار با میوه

طرز تهیه یخ های طعم دار

 

قالب های مورد نظر را آماده کنید و میوه های خرد شده مانند موز و توت فرنگی و کیوی را داخل قالب ها بریزید و به دلخواه در این مرحله می توانید چند عدد قاشق گلاب را با آب مخلوط کنید و داخل قالب ها یخ بریزید و برای چند ساعت داخل فریزر قرار دهید و بعد از فریزر خارج کنید و بگذارید چند دقیقه در دمای محیط قرار بگیرد سپس از قالب خارج و به همراه شربت دلخواه سرو کنید.

مرحله چهارم: تهیه یخ با خاکشیر و تخم شربتی

طرز تهیه یخ تزیینی برای شربت

 

برای تهیه این یخ های رنگی و زیبا شما می توانید از ترکیب های مختلف استفاده برای ترکیب اول شما داخل قالب یخ تخم شربتی به همراه کمی گلاب و گل محمدی خشک و آب بریزید و داخل فریزر قرار دهید برای ترکیب با خاکشیر داخل قالب مورد نظر کمی خاکشیر با برش های لیمو انداخته و بگذارید در فریزر تا خودش را بگیرد.

فوت و فن های دستور تهیه یخ طعم دار و رنگی

  1. شما می توانید بجای گلاب از هر نوع عرقیحات مختلف استفاده کنید.
  2. می توانید از یخ های میوه های برای دتاکس واتر در ورزش خود استفاده کنید.
  3. از آب لیموترش تازه استفاده کنید.
  4. برای رنگی شدن یخ ها از آب پنیرک استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
7
دیدگاه