آموزش دستور پخت و طرز تهیه کباب گوشت شتر مرغ خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه کباب شتر مرغ

طرز تهیه کباب شتر مرغ , کباب شتر مرغ , کباب گوشت شتر مرغ , جوجه کباب شتر مرغ

کباب شتر مرغ

کباب شترمرغ یکی از انواع کباب های خاص ایرانی است که به دلیل در دسترس نبودن گوشت شتر مرغ شاید خیلی آنرا تجربه نکرده باشند. توصیه می کنیم حتما این کباب خوشمزه را برای یک بار هم که شده تجربه کنید.

با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب شترمرغ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب شترمرغ با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم کباب شتر مرغ

  • سیر ۲ حبه
  • برگ بو ۸ عدد
  • پیاز بزرگ ۱ عدد
  • گوشت شتر مرغ ۵۰۰ گرم
  • آب لیمو ترش ۳ قاشق غذاخوری
  • روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
  • پودر زیره ۱ قاشق مرباخوری
  • پودر تخم گشنیز ۱ قاشق مرباخوری
  • نمک ، فلفل و سیخ چوبی به اندازه کافی
دستور پخت

طرز تهیه کباب شترمرغ

ابتدا گوشت را بشویید ، سپس به صورت نوارهای ۴ سانتی متری برش بزنید. به این صورت که عرض هر قطعه گوشت ۱ سانتی متر و طول آن بین ۳ تا ۴ سانتی متر باشد. پس از اینکه گوشت را خرد کردید آنرا در یک کاسه مناسب بریزید.

پیاز را به همراه سیر به صورت خیلی ریز خرد کنید و به کاسه حاوی گوشت اضافه کنید. در ادامه روغن زیتون را به همراه پودر زیره سبز ، پودر تخم گشنیز ، آب لیمو ترش و مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کنید.

در مرحله بعد مواد را به خوبی مخلوط کنید تا تمام قسمت های گوشت را پوشش دهند. پس از اینکه مواد را خوب مخلوط کردید یک سلفون روی درب کاسه بکشید و آنرا در یخچال قرار دهید. گوشت باید به مدت ۲ ساعت در مواد استراحت کند تا طعم دار شود.

در مرحله بعدی سیخ های چوبی را به مدت ۱۰ دقیقه در آب قرار دهید تا هنگام کباب کردن گوشت نسوزند. پس از گذشت ۲ ساعت گوشت را از یخچال خارج کنید. در این مرحله خرده های سیر و پیاز باقیمانده روی گوشت را با دقت جدا کنید.

در مرحله بعدی باید گوشت را به سیخ بکشید. برای این منظور بین هر دو قطعه گوشت یک برگ بو قرار دهید. توجه داشته باشید که باید برگ بو را به مدت ۲ ساعت از قبل داخل آب گرم قرار دهید تا نرم شود تا سیخ ها به راحتی از آن رد شوند.

در مرحله بعدی باید سیخ ها را روی حرارت قرار دهید. توجه داشته باشید چون سیخ ها چوبی هستند نباید ابتدا و انتهای سیخ ها روی حرارت مستقیم قرار بگیرند. پس از اینکه کباب شتر مرغ آماده شد آنرا به همراه نان یا برنج سرو کنید.

آموزش دستور پخت و طرز تهیه کباب گوشت شتر مرغ خوشمزه و مجلسی
4 (80%) 1 vote
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام سایت و لینک مستقیم بلا مانع است.