طرز تهیه کباب گوشت شتر مرغ حرفه ای خوشمزه و مجلسی با سس

طرز تهیه کباب شتر مرغ , دستور پخت کباب شتر مرغ چنجه , xvc jidi fhf ajv lvy

کباب شتر مرغ

کباب شترمرغ یکی از انواع کباب های خاص ایرانی است که به دلیل در دسترس نبودن گوشت شتر مرغ شاید خیلی آنرا تجربه نکرده باشند. توصیه می کنیم حتما این کباب خوشمزه را برای یک بار هم که شده تجربه کنید.

گوشت شترمرغ خواص بسیار زیادی برای سلامتی و درمان بیماری ها دارد که با تهیه این کباب خوش طعم می توانید از این خواص بهره مند شوید. از مهم ترین خواص گوشت شترمرغ می توان به تقویت کننده بدن ، درمان کم خونی ، کاهش فشار خون ، کاهش وزن اشاره کرد.

با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب شترمرغ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب شترمرغ با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای دستور پخت کباب شتر مرغ

سیر۲ حبه
برگ بو۸ عدد
گوشت شتر مرغ۵۰۰ گرم
پودر زیره۱  ق مربا خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری
آب لیمو ترش۲ ق غذا خوری
پودر تخم گشنیز۱ ق مربا خوری
نمک ، فلفل سیاه و سیخ چوبیبه مقدار لازم
پیاز بزرگ۱ عدد

 

طرز تهیه کباب شترمرغ

برای تهیه کباب چنجه شتر مرغ ابتدا گوشت را بشویید ، سپس به صورت نوارهای ۴ سانتی متری برش بزنید. به این صورت که عرض هر قطعه گوشت ۱ سانتی متر و طول آن بین ۳ تا ۴ سانتی متر باشد. پس از اینکه گوشت را خرد کردید آنرا در یک کاسه مناسب بریزید.

پیاز را به همراه سیر به صورت خیلی ریز خرد کنید و به کاسه حاوی گوشت اضافه کنید. در ادامه روغن زیتون را به همراه پودر زیره سبز ، پودر تخم گشنیز ، آب لیمو ترش و مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کنید.

در مرحله بعد مواد را به خوبی مخلوط کنید تا تمام قسمت های گوشت را پوشش دهند. پس از اینکه مواد را خوب مخلوط کردید یک سلفون روی درب کاسه بکشید و آنرا در یخچال قرار دهید. گوشت باید به مدت ۲ ساعت در مواد استراحت کند تا طعم دار شود.

در مرحله بعدی سیخ های چوبی را به مدت ۱۰ دقیقه در آب قرار دهید تا هنگام کباب کردن گوشت نسوزند. پس از گذشت ۲ ساعت گوشت را از یخچال خارج کنید. در این مرحله خرده های سیر و پیاز باقیمانده روی گوشت را با دقت جدا کنید.

در مرحله بعدی باید گوشت را به سیخ بکشید. برای این منظور بین هر دو قطعه گوشت یک برگ بو قرار دهید. توجه داشته باشید که باید برگ بو را به مدت ۲ ساعت از قبل داخل آب گرم قرار دهید تا نرم شود تا سیخ ها به راحتی از آن رد شوند.

در مرحله بعدی باید سیخ ها را روی حرارت قرار دهید. توجه داشته باشید چون سیخ ها چوبی هستند نباید ابتدا و انتهای سیخ ها روی حرارت مستقیم قرار بگیرند. پس از اینکه کباب شتر مرغ آماده شد آنرا به همراه نان یا برنج سرو کنید.

همچنین ببینید

طرز تهیه کباب گوشت شتر مرغ حرفه ای خوشمزه و مجلسی با سس
4.3 (86.67%) 6 votes

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments