طرز تهیه حلوای ماهو عمانی فوق العاده خوشمزه با شیر عسلی و خامه

حلوای ماهو

 

حلوا ها تنوع بسیار زیادی دارند و شما می توانید این بار به روش عمانی یک حلوای خوشمزه به اسم ماهو تهیه کنید. این حلوا بافت فوق العاده ی دارد و مانند دیگر حلوا نیست. حلوا های ماهو را می توانید به عنوان دسر یا میان وعده تهیه کنید و در بین عمانی ها بسیار مشعور است و به روش های مختلفی تهیه می شود. از این حلوا برای دسر و جشن ها و اعیاد و مهمانی ها در عمان تهیه می شود و مانند حلوا های ما ایرانی ها نیازی به آرد ندارد. طعم این حلوا محشر است و شما کافی یک بار تست کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوای ماهو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا زعفرانی

 

مواد لازم

شیر عسلی۲ قوطی
کره۲۰۰ گرم
خامه صبحانه۲۰۰ گرم
گلاب۱/۲ استکان
پودر زعفران۱/۲ ق چای خوری
پودر هل۱ ق چای خوری
گردو و گل سرخبرای تزیین

 

همچنین ببینید: تزیین حلوا 

 

طرز تهیه حلوای ماهو

مرحله اول: تفت دادن کره و شیر عسل

ابتدا باید ظرف مورد نظر که می خواهید دسر یا حلوا را در آن بریزید انتخاب کنید این حلوا باید به صورت دسری سرو شود چون بافت نرمی دارد و می توانید داخل کاسه های کوچک یا لیوان یک بار مصرف بریزید. کره را داخل تابه ریخته و بعد از این که ذوب شد شیر عسلی را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شود.

مرحله دوم: افزودن خامه

در ادامه باید خامه به دمای محیط رسیده را اضافه کنید و شروع به هم زدن کنید بهتر است از همزن استفاده کنید و سرعت هم زدن شما باید بالا باشد تا ته نگیرد و بهتر است کمی حرارت را بالا ببرید و بگذارید تا بجوش بیاید و حباب های درشت بزند.

مرحله سوم: افزودن زعفران

به مهم ترین قسمت این حلوا می رسیم باید زعفران را خوب بسابید و با یخ بگذارید تا دم بکشد و خوشرنگ شود و بعد به مواد مرحله قبل اضافه کنید سپس گلاب و پودر هل را نیز اضافه کنید و مجدد با همزن دستی مواد را هم بزنید تا وقتی حباب های درشت زد یعنی حلوا آماده شده است و بعد داخل ظرف مورد نظر بریزید و گردو و گل سرخ بریزید و سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا زعفرانی با آرد سفید

 

فوت و فن های دستور پخت حلوای ماهو

  1. غلظت این حلوا نباید خیلی باشد و حباب زد داخل ظرف بریزید زیرا بعد از خنک شدن خودش را می گیرد.
  2. می توانید به دلخواه ۳ ق غذا خوری شکر نیز اضافه کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا زنجبیلی

از
1
دیدگاه