طرز تهیه حلوا گیلانی دو رنگ لوزی شکل به روش محلی

طرز تهیه حلوا گیلانی

 

حلوا ها در طعم و شکل های مختلف تهیه می شوند و این بار قرار است یک حلوای خیلی ساده محلی را به شما یاد دهیم که به اسم حلوا دو رنگ گیلانی معروف است و از ترکیب دو رنگ ساده و کاکائویی تهیه می شود و به شکل لوزی بریده شده و یکی از بهترین گزینه ها برای مراسم های مذهبی و نذری است. می توانید به دلخواه مقدار حلوا را بیشتر کنید تا در اندازه های مختلف این حلوا را آماده کنید و به دلخواه می توانید روی آن پسته یا کنجد بپاشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوا گیلانی دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد گندم۵۰۰ گرم
کره۵۰ گرم
روغن جامد۲۰۰ گرم
پودر قند۲۵۰ گرم
پودر هل۱ ق مربا خوری
پودر کاکائو ۴ ق غذا خوری
کنجد یا گردو خرد شدهبه مقدار لازم

طرز تهیه حلوا گیلانی

مرحله اول: تفت دادن آرد

ابتدا باید آرد تفت دهید برای این کار آرد را الک کنید و داخل یک تابه بریزید و روی حرارت ملایم مداوم هم بزنید تا بوی خامی آرد از بین برود گرفته شود و بعد کمی که رنگ آن تغییر کند این مرحله ممکن است ۲۰ دقیقه طول بکشد سپس آرد را مجدد الک کنید و به تابه برگردانید.

مرحله دوم: افزودن کره

در ادامه باید کره و روغن را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید و بعد پودر قند و پودر هل تازه سابیده شده را اضافه کنید و مواد را باهم ترکیب کنید دقت کنید باید سرعت العمل داشته باشید تا مواد سرد نشود، حالا باید نیمی از مواد حلوا را بردارید و داخل یک ظرف بریزید و تا گرم است با پشت قاشق خوب صاف کنید.

مرحله سوم: افزودن پودر کاکائو

در ادامه باید نیمی دیگر از مواد پودر کاکائو را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و همینطور که مواد گرم است باید روی مواد قبلی بریزید و با پشت قاشق خوب فشار دهید تا مواد یکدست و مسنجم شود و حالا حلوا را برای ۳ الی ۴ ساعت در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شود و بعد به صورت لوزی برش بزنید و روی مواد به دلخواه کنجد یا گردو خرد شده بریزید و میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت حلوا گیلانی

  1. اصلا نباید آرد را زیاد تفت دهید، حرارت بالا باعث تیره شدن رنگ آرد و عوض شدن طعم حلوا می شود اگر خامی آرد به خوبی گرفته نشود موقع خوردن، حلوا به سقف دهان می چسبد و طعم خامی کاملا حس می شود.
  2. می تونید مواد رو در قالب سیلیکونی بریزید(نیازی به چرب کردن نیست) سپس دور تا دور حلوا رو از قالب جدا کنید و اونو روی یک سینی برگردونید.
  3. اگر خیلی سرد و سفت شود موقع برش خوردن خرد می شود.
  4. در یک ظرف دربسته تا یک ماه داخل یخچال قرار دهید.
  5. یک ساعت قبل از سرو از یخچال خارج کنید تا نرم و آماده شود.

همچنین ببینید  

از
11
دیدگاه