طرز تهیه رنگینک قالبی با طعمی فوق العاده و بسیار راحت با گردو و کره

دستور پخت رنگینک قالبی

طرز تهیه رنگینک قالبی

 

رنگینک قالبی یکی از انواع روش های تهیه رنگینک می باشد که به صورت قالبی تهیه می شود و بسیار خوشمزه می باشد. رنگینک قالبی با خرما و آرد تهیه می شود و شما می توانید این رنگینک قالبی را داخل قالب های سیلیکونی در اندازه های مختلف بریزید و سرو کنید. شما می توانید برای تزیین از خلال ها و پودر های مختلف استفاده کنید. رنگینک قالبی یک دسر بسیار مقوی و خوش طعم ایرانی می توانید برای میان وعده و یا برای مهمانی ها تهیه کنید. رنگینک قالبی برای کودکان نیز بسیار مفید است و یکی از دسر های جنوبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه رنگینک قالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه رنگینک قالبی خوشمزه و مجلسی

 • خرما ۲۰ عدد
 • گردو ۱/۴ پیمانه
 • آرد گندم ۲ پیمانه
 • پودر قند ۲ الی ۳ ق غذا خوری
 • کره ۱۳۰ گرم
 • پودر دارچین به مقدار لازم

طرز تهیه رنگینک قالبی با طعم کره

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا خرما ها را با کمک یک سیخ چوبی یا نی هسته گیری کنید. حالا بجای هسته باید داخل خرما ها گردو قرار دهید. شما می توانید از خرما دلخواه خود برای رنگینک قالبی استفاده کنید که خرما جنوب برای تهیه رنگینک گزینه بسیار خوبی می باشد.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

آرد را داخل تابه الک کنید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و کمی تغییر رنگ دهید. کره را برش بزنید و به آرد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا کره به خورد آرد برود. اگر مواد به صورت پودری بود باید قاشق قاشق روغن جامد یا کره اضافه کند تا تبدیل به یک خمیر نرم و لطیف شود.

مرحله سوم: افزودن پودر قند

آرد را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا ولرم شود. سپس به آن پودر قند و دارچین اضافه کنید و با لیسک مواد را هم بزنید تا پودر قند کاملا مخلوط شود. قالب سیلیکونی را آماده کنید و اصلا نیازی به چرب کردن قالب نیست زیرا مواد کره دارد و به راحتی از قالب خارج می شود.

مرحله چهارم: تهیه رنگینک قالبی

نیمی از قالب را با مواد آردی پر کنید و به سطح بکوبید تا هوای اضافه آن خارج شود و روی آن یک خرما گردویی قرار دهید و مجدد از مواد آردی روی آن قرار دهید تا قالب پر شود. سپس قالب را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. سپس از قالب خارج کنید و به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه رنگینک قالبی

 1. با این مقدار مواد حدود ۲۲ عدد رنگینک قالبی خواهید داشت.
 2. روغن جامد و یا کره را کم کم اضافه کنید تا مواد شل نشود.
 3. از روغن مایع استفاده نکنید زیرا رنگینک به صورت قالبی تهیه نمی شود.
 4. پودر قند را می توانید حذف کنید.
 5. اگر قالب تان کوچک بود برای هر قالب خرما را نصف کنید.
 6. آرد باید سبوس دار باشد.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه