طرز تهیه چیپس موز سالم و خوشمزه با بخاری، شوفاژ و مایکروفر در خانه

طرز تهیه چیپس موز

 

موز خشک یکی از تنقلات بسیار سالم و خوشمزه است که می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید. شما می توانید چیپس موز را با کمک بخاری یا شوفاژ یا حتی مایکروفر و یا دستگاه میوه خشک کن تهیه کنید. اما بهتر است برای تهیه چیپس موز همه موز ها را به صورت نارک و یکدست برش بزنید تا زودتر خشک شود و حالت چیپسی داشته باشد. در این روش به شما یاد خواهیم داد بدون اینکه موز های شما سیاه شود، چیپس موز داشته باشید. چیپس موز و یا میوه های خشک در سال های اخیر بسیار محبوب شده و یکی از پایه ثابت های مهمانی و پذیرایی می باشد. اگر شما به فکر سلامتی خود هستید میوه های خشک را در برنامه غذایی خود قرار دهید. شما می توانید هر نوع میوه دلخواه خود را اسلایس کنید و خشک کنید تا در همه فصل آن میوه را به صورت خشک شده داشته باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیپس موز با بخاری و شوفاژ و مایکروفر آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

موز۱ کیلوگرم

طرز تهیه چیپس موز در خانه

مرحله اول: آماده سازی موز

ابتدا موز ها را پوست بگیرید. بهتر است از موز های سفت استفاده کنید تا راحت تر اسلایس کنید. اما برای اسلایس کردن موز می توانید آن ها را با چاقو به یک ضخامت برش بزنید یا از غذاساز یا رنده ورقه کن استفاده کنید و موز ها را اسلایس کنید. حالا با کمک قلمو روی موز ها را کمی آبلیمو بزنید تا سیاه نشود.

مرحله دوم: تهیه چیپس موز روی بخاری

برای تهیه چیپس موز روی بخار باید موز های اسلایس شده را داخل یک سینی با فاصله از هم قرار دهید و روی بخاری بگذارید. دقت کنید شعله بخاری نباید خیلی زیاد باشد. بعد از گذشت ۵ ساعت موز ها را زیر و رو کنید تا کاملا خشک شود.

مرحله سوم: تهیه چیپس موز روی شوفاژ

برای خشک کردن موز ها به روی شوفاژ کافی است روی شوفاژ را آلومینیم کشیده و موز های را روی آن قرار دهید. هر چند ساعت یک بار موز ها را زیر و رو کنید تا خوب خشک شود. می توانید از میوه خشک کن نیز استفاده کنید و موزها را داخل سبد میوه خشک کن چیده و دستگاه روشن کنید تا موز ها خشک شوند.

مرحله چهارم: تهیه چیپس موز در مایکروفر و سولاردم

اما برای تهیه چیپس موز در مایکروفر که در کمترین زمان ممکن آماده می شود باید سه پایه کوتاه را داخل دستگاه قرار دهید و موز ها را روی سینی مخصوص آن قرار دهید. حالا به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۱۰ درجه بگذارید تا موز ها خشک شوند. سپس صبر کنید بعد از خنک شدن موز ها را از سینی جدا کنید.

فوت و فن های دستور تهیه چیپس موز در خانه

  1. مزه آبلیمو در طعم چیپس موز اصلا تاثیر نمی گذارد.
  2. اگر در فصل گرما هستید می توانید موز ها را داخل سبد یا آبکش چیده و مقابل آفتاب یا پنکه قرار دهید.
  3. بهتر است همه موز ها با یک ضخامت برش بخورند تا یکدست خشک شوند.
  4. موز ها با فاصله از هم روی سینی قرار دهید.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه