طرز تهیه مافین بلوبری خانگی آسان و مجلسی و قالبی در فر

طرز تهیه مافین بلوبری

یکی از انواع مافین ها می باشد که با میوه بلوبری تهیه می شود و بسیار خوشمزه است و می توانید به راحتی برای یک دورهمی و یا مهمانی و یا حتی یک عصرانه خوشمزه در کنار چایی و قهوه میل کنید اما میوه بلوبری که بومی منطقه شمالی آمریکا می باشد و امروزه به راحتی به صورت بسته بندی در فروشگاه و میوه فروشی ها در ایران موجود است. طعم و مزه این میوه شیرین است و از خانواده زغال اخته می باشد و یکی از خوشمزه ترین میوه های تابستانی می باشد که خواص فوق العاده ای دارد. کاهش کلسترول و قندخون یکی از خواص خوب بلوبری می باشد همچنین برای پیشگیری از سرطان، کاهش بیماری های قلبی و بیمارهای ویروسی بسیار نقش مهمی دارد. امروز در پارسی دی طرز تهیه مافین بلوبری قالبی در فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
کره۱/۲ پیمانه یا ۱۱۳ گرم
شکر۱ پیمانه یا ۱۹۸ گرم
آرد۲ پیمانه یا ۲۴۱ گرم
شیر۱/۲ پیمانه یا ۱۱۳ گرم
بلوبری۳۵۴ گرم
نمک۱/۲ ق چای خوری
بیکینگ پودر۲ ق چای خوری
وانیل۱ ق چای خوری

طرز تهیه مافین بلوبری

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود سپس بلوبری ها را بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن ها کشیده شود و بعد همه مواد را اندازه کنید و در دمای محیط قرار داده تا هم دمای محیط و کره نرم شود. آرد مخصوص شیرینی پزی را با نمک و بیکینگ پودر مخلوط کنید و سه بار الک کرده و کنار بگذارید.

2مرحله دوم: هم زدن کره

کره نرم شده را به همراه شکر داخل یک کاسه سایز متوسط ریخته و با همزن برقی به مدت ۵ الی ۷ دقیقه خوب کره را هم بزنید در حین هم زدن حتما با لیسک کره ها پاشیده شده به دور کاسه را بگیرید تا تمام کره هم بخورد و بوی خامی آن از بین برود و کره پفکی و رنگ آن روشن شود.

3مرحله سوم: تهیه مایه مافین

در ادامه تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه هم بزنید تا تخم مرغ به خورد مواد برود سپس با افزودن تخم مرغ آخر وانیل را نیز اضافه کنید سپس شیر را اضافه کرده و ۱ دقیقه دیگر هم بزنید سپس در انتها مخلوط آرد تهیه شده را طی سه مرحله به مواد اضافه کنید سپس با لیسک به صورت دورانی و در یک جهت مواد را هم بزنید تا خوب مخلوط و آرد باز شود.

4مرحله چهارم: پخت مافین بلوبری

داخل قالب مافین ۱۲ عددی یا ۶ عددی کپسول مخصوص مافین قرار دهید سپس بلوبری های شسته شده را با ۱ ق غذا خوری آرد مخلوط کنید و آرد اضافی آن را بگیرید سپس به مخلوط مایه مافین اضافه و با لیسک هم بزنید تا مافین ها مخلوط شوند سپس به میزان ۱/۴ مافین ها را پر کنید و به دلخواه چند عدد بلوبری روی آن قرار دهید سپس قالب مافین را در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید و صبر کنید تا خنک شود سپس از قالب خارج کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت مافین بلوبری

  1. می توانید ۱/۲ از بلوبری ها را با گوشتکوب له کنید و به مواد مافین اضافه کنید.
  2. بیش از اندازه قالب ها را پر نکنید وگرنه در هنگام پخت از قالب بیرون ریخته و ظاهر خود را از دست می دهد.
  3. با توجه به فرهای مختلف با خلال دندان مافین بلوبری را بعد از ۳۰ دقیقه چک کنید.
  4. برای فرهای برقی و توستر و سولاردم دما را ۱۶۰ تنظیم کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه