طرز تهیه پاناکوتا انبه ساده و خوشمزه با شیر و خامه و ژلاتین

طرز تهیه پاناکوتا انبه

 

یکی از دسرهای جذاب و بسیار خوشمزه است که با میوه انبه تهیه می شود و می توانید به صورت دو رنگ و یا تک رنگ ساده در لیوان های تک نفره سرو کنید. این دسر خوشمزه که اصالت آن برای کشور ایتالیا می باشد که امروزه بسیار ترند شده و در مهمانی ها بسیار تهیه می شود اما پاناکوتا چیست یک دسر تهیه شده از پوره میوه به همراه خامه و ژلاتین و در طعم ها و مزه های مختلفی تهیه شده است و واژه پاناکوتا در زبان ایتالیایی به معنی خامه پخته شده است اما ترکیب پاناکوتا انبه با انواع ژله ها ترکیب کنید. امروز در پارسی دی پاناکوتا انبه با شیر و خامه و ژلاتین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

شیر۱/۲ پیمانه یا ۱۲۰ میلی لیتر
خامه صبحانه۱۲۵ گرم یا ۱/۲ پیمانه
شکر۵۰ گرم
ژلاتین۱ ق چای خوری
آب سرد۱ ق سوپ خوری
رنده پوست لیموترش۱ ق چای خوری
انبه۴۰۰ گرم
لیموترش۱ عدد

طرز تهیه پاناکوتا انبه با شیر و خامه و ژلاتین

مرحله اول: تهیه پوره انبه

ابتدا انبه ها را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل یک قابلمه ریخته و ۳۰ گرم از شکر دستور به آن اضافه کنید سپس آب لیموترش را بگیرید و کمی از آن را داخل قابلمه بریزید انبه را روی حرارت قرار دهید تا کمی نرم و له شود سپس با گوشت کوب برقی خوب بزنید تا میکس شود می توانید از غذاساز نیز استفاده کنید.

مرحله دوم: جوشاندن شیر و خامه

در ادامه خامه را داخل یک قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا خامه کم کم به جوش بیاد و قل بزند سپس شیر را به همراه مابقی شکر و وانیل اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن پوره انبه

در ادامه پوره انبه تهیه شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود سپس از روی حرارت بردارید و ژلاتین را داخل یک کاسه ریخته و آب سرد اضافه کنید تا اسفنجی شود سپس بن ماری کنید و روی حرارت غیر مستقیم بخار آب قرار دهید تا ذرات شکر ذوب شود.

مرحله چهارم: تهیه پاناکوتا انبه

حالا ژلاتین بن ماری شده را اضافه کنید و هم بزنید در انتها زست لیمو یا همان رنده پوست لیموترش را نیز اضافه کنید و داخل لیوان های سرو بریزید و بگذارید داخل یخچال تا خودش را بگیرد سپس با تکه های انبه و توت فرنگی تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه پاناکوتا انبه ساده

  1. می توانید پاناکوتا را به صورت دو رنگ و یا ترکیبی با ژله تهیه کنید.
  2. از انبه تازه و شیرین استفاده کنید.
  3. اگر انبه شما یخ شده بود در تهیه پوره کمی آب به آن اضافه کنید.
  4. اگر دوست دارید خیلی نرم تر شود پوره میوه را از صافی رد کنید تا اگر تکه ای درشت داخل آن باشد جدا شود.
  5. می توانید برای تزئین از همان پوره انبه تهیه شده برای روی پاناکوتا استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه