طرز تهیه فرنی پرتقالی ساده و خوشمزه با آرد برنج و آب پرتقال

طرز تهیه فرنی پرتقالی

 

یکی از دسرهای بسیار خوشمزه می باشد که بافت بسیار نرم و لطیفی دارد و مانند دیگر فرنی ها مقوی و خوشمزه بوده و این بار برای طعم و مزه بیشتر آن از کمی آب پرتقال استفاده شده که مزه بسیار خوبی به این فرنی می دهد و می توانید برای ایجاد تنوع فرنی در کودکان خود این دسر خوشمزه را تهیه کنید و با ترافل های رنگی تزئین کنید تا آنها مجاب به خوردن این دسر شوند البته دقت کنید برای بالای ۱ سال این دسر را به کودکان دهید تا باعث ایجاد حساسیت نشود. حتما از آب پرتقال طبیعی برای تهیه این دسر استفاده کنید زیرا آب پرتقال های صنعتی حاوی زیادی شکر هستند و برای سلامتی مضر می باشند. با چند عدد پرتقال تازه می توانید آب پرتقال مرغوب تهیه کنید. امروز در پارسی دی فرنی پرتقالی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

آرد برنج۲ ق غذا خوری
شیر۱ پیمانه
شکر۴ ق غذا خوری
زرده تخم مرغ۱ عدد
کره۱ ق غذا خوری
وانیلنوک ق چای خوری
آب پرتقال۱/۲ الی ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه فرنی پرتقال با آرد برنج

مرحله اول: مخلوط کردن شیر و شکر

داخل قابلمه مورد نظر شیر را بریزید و آرد برنج را اضافه کنید و با همزن دستی خوب هم بزنید تا آرد برنج کاملا در شیر حل شود در ادامه شکر را اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس روی حرارت ملایم قرار دهید.

مرحله دوم: افزودن زرده

زرده تحم مرغ را به همراه وانیل داخل کاسه ریخته و کمی با همزن دستی هم بزنید تا از لختگی خارج شود سپس به مواد بالا اضافه کنید و سریع و مدام هم بزنید تا فرنی پرتقالی به غلظت برسد.

مرحله سوم: افزودن آب پرتقال

در ادامه کره را داخل مواد ریخته و تند هم بزنید تا کره ذوب شود سپس از روی حرارت بردارید و کمی که خنک شد شروع به اضافه کردن آب پرتقال کنید تا به غلظت دلخواه برسد از قبل پرتقال ها را آبگیری کنید و صاف کنید.

مرحله چهارم: تهیه فرنی پرتقالی

در ادامه شروع به اضافه کردن آب پرتقال کنید تا به غلظت دلخواه برسید و همزمان با دست دیگر با همزن دستی هم بزنید سپس فرنی پرتقالی تهیه شده را داخل کاسه های مورد نظر ریخته و به دلخواه با مغزیجات مختلف آن را تزئین کنید سپس سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه دسر فرنی پرتقالی

  1. به دلخواه می توانید از رنده پوست پرتقال برای طعم دار کردن این دسر استفاده کنید.
  2. بهتر است زرده و شیر را حذف نکنید زیرا بچه هایی که در خوردن این دو ماده سختگیر هستند برایشان بسیار مفید است.
  3. می توانید بجای آرد برنج از نشاسته ذرت استفاده کنید.
  4. می توانید برای مقوی شدن فرنی کمی کنجد آسیاب شده روی فرنی بریزید تا آن را مقوی تر کند.
  5. می توانید همراه آب پرتقال تکه های از آن را خرد کنید و داخل فرنی بریزید.
  6. آرد برنج را بهتر است از قبل الک کنید تا یکدست شود.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه