طرز تهیه قلیه میگو خوشمزه و مجلسی به سبک بوشهری و بندری

طرز تهیه قلیه میگو

یکی از غذاهای خوشمزه و پر طرفدار کشورمان است که اصالت آن متعلق به استان های جنوب کشورمان می باشد. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به قلیه ماهی دارد و در دسته بندی غذاهای دریایی قرار می گیرد.با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر قلیه میگو تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری قلیه میگو تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی قلیه میگو با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

سیر۵ حبه
میگو۶۰۰ گرم
شنبلیله۵۰ گرم
گشنیز۴۰۰ گرم
تمبرهندی۱ پیمانه
پیاز متوسط۲ عدد
رب گوجه فرنگی۱ ق غذا خوری
نمک ، فلفل و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه قلیه میگو

1مرحله اول: آماده سازی سبزی

ابتدا گشنیز و شنبلیله را پاک می کنیم و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن خارج شود و سبزی ها خشک شوند و سپس روی تخته ریز ساطوری می کنیم و کنار می گذاریم. ۱عدد ا پیاز ها را با سیر ها پوست می گیریم و می شوییم و به صورت ریزی نگینی خرد می کنیم.

2مرحله دوم: تفت دادن پیاز

در قابلمه ای که قلیه را می خواهیم درست کنیم مقداری روغن می ریزیم و کمی که داغ شد پیاز و سیرها را در آن تفت می دهیم و کمی نمک و زردچوبه نیز روی مواد می پاشیم و تفت می دهیم تا کمی طلایی شوند سپس گشنیز و شنبلیله ساطوری شده را اضافه می کنیمو تفت می دهیم تا رنگ سبزی ها کاملا تیره و آب آن ها تبخیر شود.

3مرحله سوم: افزودن رب

رب گوجه فرنگی و تمبر هندی صاف شده را نیز به مواد قلیه اضافه می کنیم و مواد را مجددا مخلوط می کنیم. ۳ الی ۴ لیوان آب داخل قابلمه می ریزیم و بعد نمک، فلفل به میزانی که تمایل داریم داخل قلیه می ریزیم.نمک را بعد از ریختن تمبر هندی اضافه می کنیم چون خود آن نمک دارد و شاید از نظر شما نمک نیاز نباشد به آن اضافه کنید. پیاز باقی مانده را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و در تابه ای بزرگ روغن می ریزیم

4مرحله چهارم: تهیه قلیه میگو

و پیاز ها را داخل آن می ریزیم وتفت می دهیم و کمی زردچوبه روی پیاز می پاشیم و میگوهای از قبل پاک شده و شسته شده را داخل تابه می ریزیم و با پیاز تفت می دهیم تا سرخ شوند و به مواد قلیه میگوها را اضافه می کنیمو حرارت را کم می کنیم تا قلیه میگو جا بیافتد و آب اضافی ان تبخیر شود. در آخر طعم غذا را می چشیم و اگر نیاز به نمک و فلفل داشت ، مجددا کمی نمک و فلفل اضافه می کنیم و خورش قلیه میگو آماده شده را با پلو سرو می کنیم. نوش جان

فوت فن های دستور پخت قلیه میگو

  1. اگر میگو را زیاد تفت دهید باعث سفت شدن می شود.
  2. می توانید از سبزی خشک نیز استفاده کنید.
  3. برحسب ذائقه می توانید غذا را ترش یا تند تر کنید.

همچنین ببینید

از
214
دیدگاه