طرز تهیه کوکو اسفناج خوشمزه و مجلسی با پیازچه و سیب زمینی

طرز تهیه کوکو اسفناج با سیب زمینی , کوکو اسفناج , کوکوی اسفناج , kookoo esfenaj

 

کوکو اسفناج یکی از انواع کوکوهای خوشمزه و مجلسی ایرانی است. این کوکوی محبوب علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد ، به دلیل وجود اسفناج خواص زیادی نیز برای بدن دارد. کوکوی اسفناج از نظر ظاهری شباهت زیادی به کوکو سبزی دارد.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کوکو اسفناج تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کوکو اسفناج تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کوکو اسفناج با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیازچه۲ عدد
تخم مرغ۳ عدد
پیاز بزرگ۱ عدد
اسفناج۳۰۰ گرم
سیب زمینی آبپز۱ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
آرد سفید۲ ق غذا خوری
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کوکو اسفناج

ابتدا پیازچه ها و اسفناج ها را با دقت می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آنها کاملا بروید وبعد با خرد کن یا روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم.پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته به صورت نگینی خرد میکنیم

و در تابه ای روغن میریزیم و با حرارت کم اجازه می دهیم تا داغ شود و سپس پیاز را به آن می افزاییم و تفت میدهیم و صبر میکنیم تا رنگ آن عسلی شود، آن وقت اسفناج و پیازچه ها را به تابه می افزاییم و خوب تفت می دهیم تا آب سبزیجات تبخیر شود

و از روی حرارت بر می داریم و در کناری می گذاریم تا سرد شود و آنگاه مواد داخل تابه را در کاسه ای می ریزیم (سبزیجات باید به دمای محیط برسند تا تخم مرغ ها را اضافه کنیم چون باعث سفت شدن آنها می شویم) در ادامه سیب زمینی آبپز را اضافه کنید.

تخم مرغ ها ابتدا جداگانه در پیاله ای می شکنیم و سپس به مواد دیگر اضافه می کنیم. در مرحله بعدی آرد گندم را نیز کم کم می افزاییم و هم می زنیم تا با مواد کوکو یکدست شود. ابتدا ۱ قاشق غذاخوری آرد اضافه کنید اگر مایه کوکو شل بود ۱ قاشق دیگر آرد اضافه کنید.

نمک،فلفل،زردچوبه را نیز روی مواد می پاشیم و همه مواد را با یکدیگر مخلوط می کنیم تا مواد یکدستی داشته باشیم. تابه را روی حرارت کم می گذاریم و روغن مایع داخل آن می ریزیم و صبر می کنیم تا داغ شود ، سپس مایه کوکو را داخل تابه می ریزیم

و با پست قاشق در کف تابه پخش می کنیم تا سطح آن کاملا صاف شود سپس درب تابه را می گذاریم. پس از آنکه قسمت زیرین کوکو سرخ شد آن را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود. پس از اینکه کوکو سرخ شد آنرا در بشقاب بکشید و با نان تازه نوش جان کنید.
مطالب پیشنهادی

از
50
دیدگاه