طرز تهیه دنده کباب اصیل کرمانشاهی خوشمزه و خانگی در منزل

طرز تهیه دنده کباب

دنده کباب یکی از قدیمی ترین کباب های ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر کرمانشاه می باشد. این کباب با نام دنده کباب کرمانشاهی شناخته می شود و اگر آنرا به صورت حرفه ای درست کنید می تواند یک انتخاب عالی برای پیک نیک های شما باشد.دنده کباب مانند کباب شیشلیک از جمله کباب هایی است که طبخ آن کار هر کسی نیست و اگر بدون علم و تجربه آنرا درست کنید مطمئنا کباب دلخواه شما نخواهد بود ، اما اگر با یک آموزش مناسب آنرا طبخ کنید مطمئنا می توانید یک دنده کباب درجه یک درست کنید.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر دنده کباب تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری دنده کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی دنده کباب با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

سیر۲ حبه
برگ بو۲ عدد
پیاز متوسط۲ عدد
دنده گوسفند۴ تکه
ماست چکیده۱ پیمانه
روغن مایع۲  ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه دنده کباب

1مرحله اول: آماده سازی

برای تهیه دنده کباب کرمانشاهی ابتدا یک ظرف مناسب انتخاب کنید و چند تکه یخ داخل آن قرار دهید سپس دنده ها را پس از تمیز کردن داخل یخ ها بگذارید. دنده ها باید به مدت یک ساعت داخل یخ بمانند. پس از گذشت این زمان دنده ها را از یخ خارج و آبکشی کنید.

2مرحله دوم: مزه دار کردن

در ادامه سیر و پیاز را رنده کنید و داخل یک کاسه جادار بریزید. در ادامه ماست چکیده را به همراه روغن مایع ، برگ بو ، نمک و فلفل سیاه داخل کاسه بریزید. مواد داخل کاسه را مخلوط کنید تا یکدست شوند سپس دنده ها را به کاسه اضافه کنید.مواد را با دست زیر و رو کنید تا به تمام نقاط دنده ها برسند سپس درب کاسه را با یک سلفون ببندید و کاسه را به مدت ۶ ساعت در یخچال قرار دهید تا گوشت دنده ها طعم دار و نرم شود. پس از گذشت این زمان دنده ها را از یخچال خارج کنید.

3مرحله سوم: تهیه دنده کباب

توجه داشته باشید قبل از کباب کردن دنده ها حتما با دقت تمام خرده های سیر و پیاز روی دنده ها را جدا کنید. بهترین روش کباب کردن دنده کباب روی گریل است. چون گریل به صورت یکدست با حرارت بسیار ملایم دنده را کباب می کند.در صورتی که گریل در دسترس ندارید می توانید دنده ها را سیخ کنید و روی منقل کباب کنید. برای این منظور منقل را آماده کنید و توجه داشته باشید که حتما ذغال ها به صورت یکدست روشن شده باشند زیرا ذغال های خام زیان آور هستند.البته راه سومی هم وجود دارد و آن اینست که دنده کباب را درون فر درست کنید. برای این منظور فر را از قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود سپس دنده ها را به مدت ۱ ساعت در فر قرار دهید تا کباب شوند.

فوت و فن های دستور پخت دنده کباب

بهترین روش پخت

همانطور که در بالا عرض کردیم دنده کباب را می توانید با روش های متفاوتی مانند گریل ، منقل و فر طبخ کنید. نکته مهم در طبخ دنده کباب حرارت ملایم و زمان طولانی برای پخت این کباب است. هر چقدر حرارت زیر دنده ها ملایم تر باشد در پایان پخت کباب خوشمزه تری خواهید داشت.

همچنین ببینید

از
30
دیدگاه
source : adak_mazeh