طرز تهیه کباب ماهی شیر خوشمزه و مجلسی با روش ذغالی و تابه ای

طرز تهیه کباب ماهی شیر

کباب ماهی شیر یکی از انواع کباب های پر طرفدار و خوشمزه ایرانی است که در دسته بندی غذاهای دریایی قرار می گیرد. گوشت ماهی شیر بسیار ترد و لذیذ است به همین جهت یکی از بهترین ماهی ها برای کباب کردن است.ماهی شیر علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد و در میان مردم جنوب کشور به عنوان یک ماهی ممتاز شناخته می شود ، برای بدن نیز بسیار مفید است. این ماهی حاوی مقادیر غنی از فسفر و اسیدهای چرب امگا ۳ است.با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب ماهی شیر تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب ماهی شیر با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیاز بزرگ۱ عدد
ماهی شیر۱ کیلوگرم
روغن زیتون۵ ق غذا خوری
ماست پر چرب۳ ق غذا خوری
زعفران دم کرده۱ ق غذا خوری
گشنیز خرد شده۱ ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب ماهی شیر

1مرحله اول: طعم دار کردن

برای تهیه کباب شیر ماهی ابتدا پیاز را با رنده خیلی ریز رنده کنید تا آب آن به طور کامل خارج شود سپس آب پیاز را بگیرید و در یک کاسه مناسب بریزید. در ادامه روغن زیتون را به همراه ماست پر چرب ، زعفران دم کرده ، گشنیز خرد شده ، نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کنید.مواد را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند سپس ماهی را پس از تمیز کردن و شست و شو به صورت فیله ای خرد کنید و به کاسه اضافه کنید. مواد را با دست به خوبی زیر و رو کنید تا به تمام قسمت های ماهی برسند و آنرا طعم دار کنند.

2مرحله دوم: استراحت مواد

پس از اینکه مخلوط کردن مواد به اتمام رسید یک سلفون روی درب کاسه بکشید و آنرا به مدت ۲ تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا ماهی طعم دار شود. پس از گذشت این زمان ماهی را از یخچال خارج کنید و برای کباب کردن آماده کنید.

3مرحله سوم: تهیه کباب

این ماهی خوشمزه را می توان به دو روش ذغالی و تابه ای تهیه کنید. برای تهیه ماهی کباب ذغالی ابتدا منقل را آماده کنید و توجه داشته باشید که ذغال ها به صورت یکدست روشن شده باشند سپس ماهی را بین توری قرار دهید و روی ذغال کباب کنید.در صورتی که می خواهید ماهی کباب را به صورت تابه ای تهیه کنید کافیست مقدار کمی روغن مایع در یک تابه مناسب بریزید ، در حدی که فقط چرب شود. در ادامه تابه را روی حرارت قرار دهید سپس ماهی را اضافه کنید و اجازه دهید با حرارت بسیار ملایم سرخ شود.

همچنین ببینید

از
18
دیدگاه