طرز تهیه حلوا لبنانی با پودر نارگیل بدون آرد خوش عطر و ساده

طرز تهیه حلوا لبنانی

 

حلوا یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده در آسیا بخصوص ایران و کشور های عربی و ترکیه می باشد و به روش های مختلفی تهیه می شود و این بار قرار است یک حلوا لبنانی فوق العاده ساده که بدون نیاز به آرد است را به شما یاد دهیم. شما می توانید این حلوای خوشمزه را برای افطار یا به عنوان دسر تهیه کنید. این حلوا بین لبنانی ها و حتی ترکیه خیلی معروف و پر طرفدار است و در ماه مبارک رمضان تهیه می شود و به عنوان دسر سرو می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه حلوا لبنانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: تزیین حلوا

 

مواد لازم

شیر۲ پیمانه
پودر نارگیل چرب۲ پیمانه
کره۳۰ گرم
شکر۱ پیمانه
خامه۱ ق غذا خوری
پودر هل۱ ق چای خوری
شیر عسلی۲ ق غذا خوری
گلاب۲ ق غذا خوری
گردوبه دلخواه

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا زعفرانی

 

طرز تهیه حلوا لبنانی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا پودر نارگیل را داخل یک کاسه بریزید  و شیر را اضافه کنید و بگذارید تا پودر نارگیل کاملا داخل شیر خیس بخورد و در همین زمان داخل یک تابه دیگر شکر را اضافه کنید و بدون نیاز به همزدن روی حرارت بگذارید تا شکر ذوب شود و کم کم دانه های شکر کاراملی شود.

مرحله دوم: افزودن خامه

اصلا برای هم زدن شکر از قاشق استفاده نکنید زیرا به مواد می چسبد و هر چند گاهی تابه را تکان دهید تا مواد به بخورد و بعد کره را افزوده و هم بزنید تا کره ذوب شود سپس نوبت اضافه کردن خامه می باشد وقتی خامه اضافه می شود کارامل سفت می شود و اصلا نگران نباید با هم زدن و هم دما شدند آن دوباره مواد یکدست و روان می شود.

مرحله سوم: تهیه حلوا لبنانی

در ادامه مخلوط شیر و پودر نارگیل را اضافه کنید و هم بزنید و بعد پودر هل و گلاب و شیر عسلی را نیز افزوده و هم بزنید مواد در این مرجله بسیار رقیق است و باید با هم زدن آب اضافی آن تبخیر شود و زمانی که منسجم شد حلوای شما حاضر شده است و گردو را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید و به دلخواه داخل کاسه یا بشقاب سرو بریزید با مغزیجات تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا با شیره انگور

 

فوت و فن های دستور پخت حلوای لبنانی

  1. مواد وقتی رقیق است اصلا نگران نباشید باید با حرارت ملایم مواد را تفت دهید و دقت کنید که شعله را زیاد نکنید وگرنه پودر نارگیل می سوزد و با کمی حوصله به غلظت می رسد.
  2. افزودن مغزیجات در مرحله آخر دلخواه است و می توانید حذف کنید.
  3. بجای پودر هل از عرق هل نیز می توانید استفاده کنید.
  4. وقتی شکر در حال کاراملی شدن است اصلا نگران نباشید که سفت است و با همزدن مجدد به دمای محیط می رسد و دوباره رقیق می شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوای زنجبیلی

از
4
دیدگاه