طرز تهیه دونات پیچی خوشمزه برای عصرانه ساده و سریع بدون فر + فیلم

دستور پخت دونات پیچی

طرز تهیه دونات پیچی

 

دونات پیچی یکی از روش های بسیار خوشمزه و ساده برای تهیه دونات می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه برای تنوع در شکل ظاهری دونات استفاده کنید. برای تهیه این شیرینی خوشمزه باید ابتدا خمیر را تهیه کنید. خمیر دونات پیچی از تخم مرغ و خمیرمایه تهیه می شود و بهتر است خمیرمایه تازه استفاده کنید و می تونید به دلخواه از نوع فوری آن استفاده کنید که دیگر نیازی به عمل آمدن ندارد و مستقیم با مواد خشک مخلوط می شود. برای داشتن یک دونات خوشمزه عمل آمدن خمیر بسیار مهم است. امروز در پارسی دی طرز تهیه دونات پیچی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه دونات پیچی خوشمزه 

 • تخم مرغ ۱ عدد
 • شکر ۱/۳ پیمانه
 • شیر ولرم ۱ پیمانه
 • خمیر مایه ۱ ق غذا خوری
 • وانیل ۱/۴ ق مربا خوری
 • بیکینگ پودر ۱/۲ ق مربا خوری
 • آرد ۴ پیمانه حدودی
 • روغن ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه دونات پیچی راحت و خوشمزه با خمیر مایه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید خمیرمایه را عمل بیاوریم برای این کار باید نصف مقدار شیر را داخل کاسه ریخته و خمیرمایه و ۱ ق غذا خوری شکر به مواد اضافه کنید و هم بزنید و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خمیرمایه عمل بیاید. اگر از خمیرمایه مطمئن هستید می توانید مستقیم با مواد مخلوط کنید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

تخم مرغ را به همراه شکر و بیکینگ پودر و مابقی شیر و روغن  و وانیل داخل یک کاسه بریزید و هم بزنید تا از لختگی خارج شود. حالا خمیرمایه عمل آمده را اضافه کنید و هم بزنید و در انتها باید کم کم شروع به اضافه کردن آرد کنید تا جایی که خمیر جمع شود.

مرحله سوم: استراحت خمیر

خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه روی سطح آرد پاشی شده خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود. می توانید از استند میکسر برای ورز دادن خمیر استفاده کنید. خمیر را به شکل توپ در بیاورید و برای ۱ لی ۲ ساعت در محیط گرم استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.

مرحله چهارم: پخت دونات پیچی

بعد از استراحت خمیر پف آن را با دست بگیرید و به چانه های کوچک تقسیم کنید و هر چانه را به شکل نواری در بیاورید و مطابق با فیلم انتهای پست خمیر را بپیچید. شما می توانید خمیر را به شکل دلخواه در بیاورید و برای ۲۰ دقیقه مجدد استراحت دهید تا خمیر پف کند سپس به آرامی داخل روغن داغ شده قرار دهید تا خوب سرخ و طلایی شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دونات پیچی خوشمزه و راحت بدون فر در خانه

 1. آرد را باید تا جایی اضافه کنید تا خمیر جمع شود و بهتر است زیاد آرد نزنید و چسبندگی خمیر را بگیرید.
 2. حرارت باید متوسط باشد تا دونات پیچی خوب پخته شود و خام نماند.
 3. می توانید در انتها روی مواد سس شکلاتی بریزید.
 4. حجم خمیر مایه در زمان استراحت باید دو برابر شود کف کند.
 5. می توانید برای تست خمیر مایه از ۱/۲ آب گرم استفاده کنید به طوری که دمای آب دست را نسوزاند.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه