طرز تهیه شربت نارنج خانگی شیرازی غلیظ با ماندگاری بالا برای مهمانی

دستور تهیه شربت نارنج

طرز تهیه شربت نارنج

 

شربت نارنج یکی از انواع شربت ها می باشد که می توانید با نارنج تهیه کنید. این شربت علاوه بر طعم خوبی که دارد برای بدن نیز بسیار مفید است. نارنج یکی از مرکبات است که طعم ترشی دارد و می توانید با آن انواع مربا ها را تهیه کنید. آب نارنج برای مرینت کردن مرغ و ماهی گزینه بسیار خوبی می باشد. اما از پوست نارنج در صنعت آرایشی و برخی از دارو ها استفاده می شود. اما نارنج برای برای کسانی که دیابت دارند گزینه بسیار خوبی دارد و سطح قند و خون را کاهش می دهد و بر اساس تحقیقات انجام شده چای بهار نارنج یا میوه آن برای مصرف ۴ ماه باعث از بین رفتن دیابت نوع دو می شود. نارنج برای زنان باردار نیز مفید است زیرا نارنج دارای ویتامین سی می باشد و موجب افزایش آهن شده و از ابتلا به کم خونی در زنان باردار جلوگیری می کند. نارنج برای کسانی که دچار سرماخوردگی شدند نیز گزینه بسیار خوبی می باشد. شما می توانید به سادگی در خانه شربت نارنج را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شربت نارنج خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت نارنج خانگی

  • آب نارنج ۴ پیمانه
  • آب ۲ پیمانه
  • شکر ۵ پیمانه
  • رنده پوست پرتقال ۱ ق مربا خوری

طرز تهیه شربت نارنج خانگی

مرحله اول: آماده سازی نارنج

ابتدا باید نارنج را آبگیری کنید که یکی از مهم ترین مرحله ها می باشد. باید دور تا دور نارنج را پوست بگیرید و از وسط یه دو نیم کنید و نباید همه نارنج را پوست بگیرید و یا بدون پوست گرفتن آب نارنج را بگیرید این کار باعث تلخ شدن نارنج می شود.

مرحله دوم: تهیه شربت

۱ پرتقال را بردارید و با رنده یا زست گیر قسمت نارنجی رنگ آن را به اندازه ۱ ق مربا خوری رنده کنید. آب و شکر را داخل یک قابلمه بریزید و بدون هم زدن روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر داخل آب کاملا ذوب شود برای ۱۵ دقیقه بگذارید روی حرارت بماند.

مرحله سوم: پخت شربت نارنج

بعد از گذشت ۱۵ دقیقه باید آب نارنج را به همراه رنده پوست پرتقال اضافه کنید و برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا شربت قوام پیدا کند. برای ۲۰ دقیقه بگذارید روی حرارت بماند در همین حین باید کف روی شربت را مداوم بگیرید. این کار باعث می شود در انتها شربت با کیفیتی و شفافی داشته باشید.

مرحله چهارم: تهیه شربت نارنج خانگی

بعد از گذشت ۲۰ دقیقه شربت را از روی حرارت بردارید و از صافی رد کنید. شربت خنک شده را داخل شیشه تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید و هر موقع برای استفاده با کمی آب و یخ رقیق کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شربت نارنج خانگی بدون تلخی

  1. رنده پوست پرتقال باعث خوش رنگ شده شربت می شود و اصلا نباید قسمت سفید رنگ را رنده کنید وگرنه شربت شما تلخ می شود.
  2. میزان شکر بسته به ترشی نارنج شما دارد و می توانید کم و زیاد کنید.
  3. شربت باید در یخچال باشد و اگر شکر را هم بزنید امکان شکرک زدن شربت وجود دارد.

همچنین ببینید  

از
9
دیدگاه