طرز تهیه سبزه عید با عدس فوری و آسان و ارزان + فیلم آمورشی

سبزه با عدس یکی از انواع روش های تهیه سبزه برای عید نوروز می باشد که بسیار ساده و فوری است و می توانید در کمترین زمان ممکن آن را تهیه کنید. نوروز یکی از جشن های بسیار قدیمی ما ایرانی ها می باشد که ریشه و تاریخ بسیار قدیمی دارد و می توان گفت از دوران باستان این رسم بین ایرانی ها باقی مانده است و یکی از مهم ترین جشن ها می باشد. در نوروز که به فصل بهار نزدیک می شویم شروع به خانه تکانی و تمیز کردن خانه و تهیه شیرینی می کنیم و بعد که به ساعت تحویل نزدیک می شویم سفره هفت سین را باید بچینیم که یکی از مهم ترین بخش عید نوروز می باشد. سفره هفت سین از هفت نوع مواد مختلف تهیه شده که هر کدام دارای نماد خاصی می باشد که در گذشته انار نیز در سفره قرار می دادند و علت ان را نشاته باروری و عشق می دانستند. اما سبزه عید که یکی از ارکان اصلی هفت سین عید نوروز است که باعث طراوت و روشنایی و برکت سفره می باشد. شما می توانید سبزه را با عدس یا گندم تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سبزه عید با عدس را به همراه فیلم آموزشی به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

عدس1 پیمانه

طرز تهیه سبزه عدس

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا عدس را پاک کنید و بشورید و داخل یک کاسه برای ۴ الی ۶ ساعت بگذارید تا خیس بخورد. سپس آب عدس را دور بریزید و ظرف مورد نظر را که قرار است سبزه را در آن آماده کنید روی میز کار قرار دهید، شما می توانید از گلدان یا هر ظرفی که دوست دارید استفاده کنید ولی گلدان که کف آن سوراخ شده باشد بهتر است زیرا در هنگام آب دهی آب اضافی از آن خارج شود.

2مرحله دوم: خیس کردن عدس

بهتر است ۲ سانت داخل گلدان مورد نظر کمی پنبه یا پارچه نخی قرار دهید. عدس را داخل ظرف مورد نظر بریزید و یک دستمال مرطوب را روی عدس قرار دهید و بعد با کمک اسپری آب روی دستمال را خیس کنیددر جای پر نور و خنک قرار دهید.

3مرحله سوم: تهیه سبزه عید با عدس

دو روز باید دستمال روی عدس ها باشد و آن را مرطوب نگه دارید تا عدس شروع به جوانه زدن کند و بعد دستمال را برداشته و در محیط خانه یا بالکن بگذارید و روزانه آبیاری کنید تا رشد کند و قد آن بلند شود.

نکات کلیدی در تهیه سبزه فوری با عدس ویژه نوروز

  1. حداقل عدس باید را برای ۸ ساعت خیس کنید.
  2. بهتر است برای اینکه حبوبات کمتری مصرف شود کمی لیکوپن بریزید تا عدس کمتری مصرف شود.
  3. بهتر زمان برای تهیه این سبزه از ۱۵ اسفند ماه می باشد.
  4. می توانید سبزه را داخل یک کاسه تزئینی بریزید ولی حتما آب اضافی آن را بیرون ریخته تا کپک نزند.

همچنین ببینید

از
16
دیدگاه