طرز تهیه پیتزا تن ماهی خانگی ساده و لذیذ با فر مرحله به مرحله

دستور پخت پیتزا تن ماهی

طرز تهیه پیتزا تن ماهی

 

پیتزا تن ماهی یکی از انواع پیتزاها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و در واقع یک غذای دریایی می باشد و می توانید به راحتی با یک قوطی تن ماهی آن را تهیه کنید. اما برای تهیه یک پیتزا خوشمره به خمیر نیاز دارید می توانید خمیر پیتزا را به صورت آماده تهیه کنید و یا می توانید در منزل خودتان به راحتی با چند قلم مواد آن را تهیه کنید. اما شما می توانید پیتزا تن ماهی را در فر و یا بدون فر در تابه تهیه کنید و یا می توانید داخل مایکروفر یا سولاردم قرار دهید. پیتزا یکی از فست فودهای بسیار خوشمزه می باشد که بچه ها بشدت عاشق آن هستند شما با افزودن تن ماهی می توانید یک غذایی دریایی به آنها بدهید و آنها را تضویق به خوردن غذاهای دریایی کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پیتزا تن ماهی را به شما را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پیتزا تن ماهی

 • شیر ۱ پیمانه
 • خمیر مایه ۱ ق مربا خوری
 • شکر ۱ ق مربا خوری
 • روغن مایع ۱/۲ پیمانه
 • آرد به مقدار لازم
 • آب ولرم ۱/۲ پیمانه

مواد لازم برای مواد میانی

 • تن ماهی ۱ قوطی
 • سس کچاپ به مقدار لازم
 • پنیر پیتزا به مقدار لازم
 • گوجه خشک ۴ عدد
 • آویشن و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا تن ماهی با فر

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا برای تهیه این پیتزا خمیر را تهیه کنید برای شروع آب را داخل کاسه ریخته و به آن شکر و خمیر مایه را اضافه کنید و هم بزنید و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خمیر مایه عمل بیاد و کف کند اگر شما از خمیرمایه فوری استفاده می کنید می توانید به صورت مستقیم با مواد مخلوط کنید.

مرحله دوم: استراحت خمیر

در ادامه داخل یک کاسه بزرگ شیر و روغن را بریزید و هم بزنید سپس خمیرمایه عمل آمده را اضافه کنید و شروع به افزودن آرد کنید مقدار آرد در رسپی گفته نشده زیرا متفاوت است از ۲ پیمانه تا ۳ پیمانه بسته به نوع آردها متفاوت است. تا جایی آرد اضافه کنید که خمیر جمع شود سپس برای ۱۰ دقیقه خمیر را ورز دهید تا نرم و لطیف شود و در ادامه خمیر را مانند توپ گرد کنید و برای ۲ ساعت در کاسه قرار دهید تا حجیم و دو برابر شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

در ادامه تن ماهی را داخل یک آبجوش ریخته و بگذارید تا به جوش بیاد باید برای ۲۰ دقیقه صبر کنید سپس درب تن ماهی را باز کنید و روغن اضافی را دور بریزید و داخل یک کاسه بریزید و با چنگال آن را کمی باز کنید.

مرحله چهارم: تهیه پیتزا تن ماهی

بعد از گذشت ۲ ساعت پف خمیر را بگیرید و آن را به ۳ چانه یا ۲ چانه تقسیم کنید بسته به اینکه دوست دارید پیتزای ضخیم یا نازکی داشته باشید آن را داخل قالب خوب پهن کنید به خمیر سس کچاپ و کمی پنیر بزنید و حالا تن ماهی باز شده را بریزید و به دلخواه روی آن زیتون اسلایس شده یا گوجه و کمی آویشن و فلفل سیاه بپاشید و روی آن کمی پنیر بریزید سپس پیتزا را برای ۲۵ دقیقه در فر ۱۸۰ درجه قرار دهید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پیتزا تن ماهی

 1. به دلخواه می توانید از سبزیجات دیگر نیز کنار این پیتزا تن ماهی استفاده کنید.
 2. خمیر را خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود.
 3. مقدار درجه آب بسیار مهم است باید دمای ۴۵ درجه داشته باشد تا خمیرمایه عمل بیاد.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه