طرز تهیه سوتلاوا (باقلوا ترکی) شیک و مجلسی با خمیر آماده

طرز تهیه سوتلاوا

 

باقلوا ترکی یا سوتلاوا یکی دیگر از باقلوا های جذاب ترکی می باشد که با شیر تهیه می شود و سوت در ترکی به معنی شیر است. این باقلوا شکلاتی خوشمزه بسیار محبوب و دوست داشتنی است و شما می توانید خیلی راحت در خانه این باقلوا را در کنار یک لیوان چای سرو کنید یا می توانید روی آن یک اسکوپ بستنی قرار دهید و این باقلوای خوشمزه را میل کنید. برای تهیه این باقلوا شما نیاز به خمیر آماده باقلوا استانبولی دارید که می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوتلاوا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه باقلوا با خمیر یوفکا

 

مواد لازم

خمیر باقلوا۱ بسته
کره۱۰۰ گرم
روغن مایع۱/۲ لیوان
شکر۲ لیوان
آب۱ لیوان
شیر۲ لیوان
مغز پسته یا گردوبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک باقلوا شربتی زعفرانی

 

طرز تهیه باقلوا سوتلاوا

مرحله اول: آماده سازی شربت

ابتدا باید برای تهیه این باقلوا خمیر را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود، شکر و آب را داخل قابلمه بریزید و هم بزنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و بعد از ۵ دقیقه که جوشید از روی حرارت بردارید. کره را نیز روی حرارت قرار دهید و زمانی که ذوب شد سفیدی روی آن را جدا کنید و روغن مایع را به آن افزوده و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: برش خمیر

یک ظرف پیرکس را انتخاب کنید و کف آن را چرب کنید و بعد یک لایه خمیر برش زده قرار دهید و روی آن را با کره چرب کنید و دو لایه دیگر را تکرار کنید و بعد مغز مورد نظر را روی خمیر قرار دهید و مجدد سه لایه خمیر چرب شده روی هم قرار دهید و بعد به صورت مربعی برش بزنید و لای برش ها را نیز با کره خوب چرب کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه با دمای ۱۷۰ قرار دهید تا پخته و طلایی شود و باز چک کنید که روی آن کاملا طلایی شده باشد.

مرحله سوم افزودن شهد

در ادامه وقتی شربت خنک شد باید شیر را اضافه کنید و هم بزنید و باقلوا را از فر خارج کنید و شهد خنک شده را روی باقلوا گرم بریزید و روی آن پودر کاکائو الک کنید و کمی شکلات رنده شده و برای ۱ ساعت صبر کنید تا شیره جذب باقلوا شود و بعد در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود و بعد سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه باقلوا یزدی

 

فوت و فن های دستور پخت باقلوا سوتلاوا

  1. اگر شربت گرم باشد باقلوا را خمیر می کند و اگر هر دو سرد باشند جذب هم نمی شوند.
  2. این باقلوا به دلیل داشتن شیر شیرینی کمتری دارد و دل را نمی زند.
  3. می توانید بین لایه ها را نیز پودر کاکائو الک کنید.
  4. برای پخت در فر گازی باید در انتها گریل را روشن کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه باقلوا با رشته کادایف و شیر عسلی

 

از
1
دیدگاه