طرز تهیه کوکی پسته ای مقوی و سالم و شیک برای پذیرایی مهمانان

طرز تهیه کوکی پسته ای

 

کوکی ها انواع و اقسام مختلفی دارد و شما این بار قرار است با پسته تازه یا معمولی این کوکی خوشرنگ و شیک را برای مهمانی ها خود تهیه کنید. اگر یک بار این کوکی فوق العاده را تهیه کنید دیگر هیچ وقت سراغ کوکی های دیگر نمی روید و می توانید با خیال راحت این کوکی را تهیه کنید. در کوکی از شکر قهوه ای و سفید به صورت همزمان استفاده می شود که باعث خوشرنگ شدن کوکی و بافت بهتر می شود. اما امروز در پارسی دی طرز تهیه کوکی پسته ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکی شکلاتی

 

مواد لازم

تخم مرغ درشت۱ عدد
آرد۱۴۰ گرم با ۱ لیوان سر پر
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری سر خالی
نمک۱ پینچ
کره دمای رسیده۱۰۰ گرم
شکر سفید۱۰۰ گرم یا ۱/۲ لیوان
پودر پسته۵۰ گرم یا ۱/۲ لیوان
پسته خرد شده۶۰ گرم معادل ۱/۲ لیوان
شکلات شیری۱۰۰ گرم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکی گردویی کشمشی به روش لاهیجانی

 

طرز تهیه کوکی پسته ای

مرحله اول: هم زدن مواد

ابتدا باید کره نرم شدن در دمای محیط را به همراه شکر سفید و قهوه ای با دور تند همزن برقی بزنید تا پوک و کرمی رنگ شود در حین هم زدن باید دورگیری کنید تا بوی زهم کره گرفته شود و مواد به صورت یکدست هم بخورد و بعد تخم مرغ را به مواد اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله دوم: افزودن آرد

سپس در آرد باید آرد و پودر پسته و نمک و نشاسته ذرت را به مواد اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید تا یک خمیر یکنواختی بدست بیاید و بعد از این که خمیر جمع شد باید شکلات خرد شده و پسته خرد شده را در انتها به مواد خمیر کوکی اضافه کنید و هم بزنید تا خحمیر کوکی نرم و عالی شود.

مرحله سوم: پخت کوکی پسته ای با فر و بدون فر

در ادامه باید از خمیر تهیه شده به اندازه یک گردو بردارید و خوب گرد کنید می توانید دست های خود را کمی چرب کنید تا به راحتی بتوانید مواد را گرد کنید و با فاصله از هم روی کاغذ روغنی قرار دهید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۱ الی ۱۲ دقیقه با دمای ۱۷۵ درجه بگذارید تا پخته شود و برای پخت بدون فر نیز باید داخل تابه دو طرفه کاغذ روغنی انداخته و کوکی را روی آن قرار دهید و درب تابه را بسته و حتما واشر نارنجی رنگ را خارج کنید و روی حرارت قرار دهید و برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بگذارید تا پخت شود و بعد از روی کاغذ جدا کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکی رژیمی با جو دوسر

 

فوت و فن های دستور پخت کوکی پسته ای

  1. کره باید بدون نمک باشد و اگر احساس کردید کره نمک دارد از رسپی حذف کنید.
  2. تا کوکی های شما هنوز خنک نشده سعی نکنید آن را از سینی جدا کنید چون خیلی نرم هستند امکان شکسته شدن آن خیلی هست.
  3. این مواد به شما حدود ۱۳ الی ۱۹ عدد کوکی می دهد.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکی شکلاتی نرم و ساده

از
2
دیدگاه