روش نگهداری هویج در یخچال و فریزر برای مدت طولانی بدون خراب شدن با روشی ساده

روش نگهداری هویج

روش نگهداری هویج در یخچال و فریزر برای مدت طولانی

 

روش نگهداری هویج برای مدت طولانی به دو روش ساده را در این پست به شما یاد خواهیم داد چگونه هویج های خود را بدون خراب شدن و یا تغییر مزه در فریزر یا یخچال نگهداری کنید و برای تهیه انواع غذا ها و خورش ها استفاده کنید. هویج یکی از صیفی جات بسیار محبوب بین مردم کل دنیا می باشد که در بیشتر غذا ها و دسر ها و کیک ها کاربرد دارد ولی یکی از مشکلات آن زود خراب شدن و پلاسیده شدن آن می باشد که با کمک روش های ساده امروز دیگر نگران خراب شدن هویج نباشید. هویج برای سلامتی بدن بسیار مفید است حدود ۵ هزار سال می باشد که از هویج استفاده می شود، هویج دارای آنتی اکسیدان بسیار زیاد است که برای سلامتی بدن به خصوص چشم ها و پوست و گوارش گزینه بسیار خوبی می باشد. امروز در پارسی دی ۲ روش ساده برای نگهداری هویج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

۲ روش نگهداری هویج در یخچال

روش نگهداری هویج

 

روش اول: ابتدا در این روش باید هویج ها با کمک یک فرچه آشپزی یا اسکاج نرم خوب بشورید و داخل سبد قرار دهید تا خشک شود و بعد با کمک دستمال اگر نم دارد بگیرید، سپس سر و ته هویج را بزنید و داخل زیپ کیپ قرار دهید و خوب هوای پلاستیک را گرفته و در یخچال نگهداری کنید.

روش دوم: در روش دوم باید همانند روش قبل خوب بشورید و خشک کنید و سر و ته آن را بزنید سپس در یک ظرف درب دار که هوا را از خوب به راحتی عبور نمی دهد قرار دهید و در یخچال قرار دهید ب این روش شما برای ۲ ماه می توانید هویج را نگهداری کنید.

روش نگهداری هویج در فریزر

روش نگهداری هویج در فریزر

 

روش نگهداری هویج در فریزر بسیار ساده است به طوری که شما می توانید تا یکسال بدون تغییر رنگ و مزه هویج در یخچال داشته باشید. شما می توانید آن را برش بزنید و به صورت مکعبی یا حلقه ای یا به صورت رنده شده برای سوپ آماده کنید.

برای این روش باید هویج را پوست بکیرید و به صورت دلخواه خرد کنید، فریز کردن هویج کمی اصول دارد و اگر همین طوری خرد کنید و داخل نایلون قرار دهید ممکن است به سلول های غذای آن آسیب زنید و بعد از یخ زدگی دچار له شدگی شوند پس بعد از خردن هویج باید داخل آب در حال جوش برای ۳ دقیقه قرار دهید و بعد با آب سرد آبکشی کنید و بعد از خشک شدن داخل نایلون که هوای آن را خالی کردید بریزید و برای ۱ سال هویج در فریزر داشته باشید.

ترقند های نگهداری هویج برای مدت طولانی در خانه

  1. حتما در هر دو روش قسمت های خراب یا پوسیده شده را بگیرید.
  2. حتما باید هویج را کاملا خشک کنید.
  3. اگر متوجه شدید هویج های شما نرم شده است و سایر علائم لیز شدگی و قارچ را ندارد سریع برای ۵ ساعت در آب سرد قرار دهید.
  4. می توانید از بطری یا شیشه برای نگهداری هویج در یخچال استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
16
دیدگاه