طرز تهیه سوفله شکلاتی ترکیه ای بسیار ساده با فر و بدون فر

دستور پخت سوفله شکلاتی ترکیه

طرز تهیه سوفله شکلاتی ترکیه

 

سوفله شکلاتی ترکیه یکی از انواع روش های تهیه سوفله به روش ترکی می باشد که شما می توانید به سادگی در خانه تهیه کنید. این سوفله بسیار خوشمزه و راحت است و می توانید با فر و یا بدون فر در قابلمه تهیه کنید. سوفله در واقع یک نوع تکنیک پخت می باشد و بر پایه تخم مرغ است و شما می توانید انواع سوفله ها را در خانه تهیه کنید. واژه سوفله به معنانی بالا آمدن می باشد و اصولا در کاسه های به اسم رمکین این سوفله تهیه می شود ولی شما می توانید مواد را داخل لیوان های یک اندازه بریزید و داخل قابلمه بریزید. سوفله شکلاتی ترکیه ای یکی از دسر های بی نظیر و خوشمزه می باشد که امروزه بسیار ترند شده است و می توانید برای یک پذیرایی شیک و خوشمزه تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوفله شکلاتی ترکیه ای با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سوفله شکلاتی ترکیه ای در قابلمه

 • تخم مرغ ۱ عدد
 • شکر ۱/۳ پیمانه
 • روغن مایع ۱/۲ پیمانه
 • شیر ۱/۲ پیمانه
 • آرد ۱ پیمانه
 • پودر کاکائو ۲ ق غذا خوری
 • بیکینگ پودر ۱ ق مربا خوری
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • شکلات ۸۰ گرم

طرز تهیه سوفله شکلاتی ترکیه ای با پودر کاکائو خوشمزه و راحت

مرحله اول: آماده سازی

همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. سپس آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو خوب مخلوط و سه بار الک کنید تا آرد هوا بخورد و سبک شود. همه مواد را با کمک پیمانه یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود. داخل یک قابلمه کمی آب بریزید و بگذارید تا به جوش بیاید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه بریزید و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه بزنید تا کشدار و کرمی شود. سپس در ادامه شیر و روغن را اضافه کنید و با افزودن هر کدام ۲۰ ثانیه هم بزنید تا مواد یکدست شود. شکلات تخته ای را به ۴ قسمت تقسیم کنید.

مرحله سوم: تهیه مایه سوفله

حالا باید آرد الک شده را به مواد اضافه کنید و برای چند ثانیه در حد مخلوط شدن هم بزنید تا یکدست شود. می توانید در تمام مراحل از همزن دستی نیز استفاده کنید. فنجان های مورد نظر را کمی چرب کنید و مواد را داخل لیوان بریزید به طوری یک بند انگشت از سطح لیوان خالی باشد. اگر می خواهید داخل فر تهیه کنید باید مواد را داخل کاسه رمکین یا لیوان بریزید و داخل هر لیوان یک شکلات خرد شده در مرکز قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت سوفله شکلاتی ترکیه ای با فر و بدون فر

برای پخت بدون فر باید لیوان ها را داخل قابلمه آبجوش چیده به طوری که لیوان ها تا نیمه داخل آب باشند و بعد درب قابلمه را برای ۱۰ دقیقه قرار دهید و روی حرارت کم بگذارید تا سوفله پخته و پف کنند و بعد داخل همان لیوان با قاشق سرو کنید. برای پخت بدون فر نیز باید ظرف ها را داخل فر قرار دهید و برای ۱۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا سوفله پخته شوند. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سوفله شکلاتی ترکیه ای خوشمزه در قابلمه و فر

 1. این مقدار به شما ۴ عدد سوفله شکلاتی ترکی می دهد.
 2. شکلات را بیشتر نریزید.
 3. چرب کردن ظرف سوفله بسیار مهم است و باید داغ سرو شود.
 4. اصلا درب قابلمه را تا پایان پخت باز نکنید وگرنه پف آن می خوابد.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه