طرز تهیه سورملی کباب خوشمزه ترکیه ای با گوشت چرخ کرده گاوی

طرز تهیه سورملی کباب

یکی از غذاهای خوشمزه ترکیه می باشد که با گوشت چرخ کرده و بادمجان تهیه می شود و بسیار دلچسب است. فرهنگ غذایی ترکیه به فرهنگ ایرانی شبیه می باشد. در ترکیه انواع و اقسام مختلف کباب ها را دارند که سورملی کباب از غذا های محبوب و سنتی این کشور می باشد و می توانید این غذای خوشمزه را به عنوان وعده اصلی همراه با نان و برنج سرو کنید. برای تهیه این غذا ابتدا کباب ها را تهیه می کنید و سپس با کمک بادمجان و فلفل مواد سورملی را تهیه می کنید و در نهایت هر دو را با هم مخلوط می کنید. امروز در پارسی دی سورملی کباب را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه سس مخصوص

بادمجان۵ عدد
فلفل سبز۴ عدد
سیر۱ حبه
روغن زیتون۳ ق غذا خوری
نمکبه مقدار لازم
کره و جعفریبه مقدار لازم

مواد لازم

گوشت چرخ کرده گاوی۵۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
سیر۱ حبه
آرد سوخاری۳ ق غذا خوری
شیر۲  ق غذا خوری
جعفری۱ مشت
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، زیرهبه مقدار لازم

طرز تهیه سورملی کباب

1مرحله اول: تهیه کوفته

ابتدا پیاز را رنده ریز بزنید و آبش را گرفته سپس داخل کاسه ریخته و گوشت و سیر رنده شده و ادویه ها و آرد سوخاری و شیر و جعفری را افزوده و شروع به ورز دادن مواد کنید تا مسنجم شود سپس کاسه را سلفون کشیده و بمدت ۱ ساعت بگذارید در یخچال تا استراحت کند.

2مرحله دوم: کباب کردن بادمجان و گوجه

بادمجان ها را و گوجه و فلفل ها را خوب شسته و به روی توری روی گاز و یا داخل فر گذاشته تا کباب شوند سپس یکباره زیر آب سرد گرفته و پوست را جدا کنید و هر دو را ساطوری ریز خرد کنید.

3مرحله سوم: تهیه سورملی

به بادمجان و گوجه کبابی کمی نمک بزنید سپس روغن زیتون و جعفری و فلفل های کبابی و سیر رنده شده را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شوند.

4مرحله چهارم: تهیه کباب

گوشت را از یخچال بیرون بیاورید و داخل تابه کمی روغن ریخته تا داغ شود سپس از مواد کباب برداشته و در دست گرد کنید و داخل تابه هر دو طرف آن را سرخ کنید.

5مرحله پنجم: تهیه سورملی کباب

مواد بادمجان ها را داخل دیس مورد نظر ریخته و کباب ها سرخ شده را مواد کبابی قرار دهید و در انتها روی مواد کره ذوب شده بریزید و به همراه نان و پلو سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت سورملی کباب ترکی

  1. حتما مواد کباب را بمدت ۱۰ دقیقه ورز دهید تا وا نروند.
  2. شیر ریختن مانع وا رفتگی کباب ها می شوند.
  3. اگر معده حساسی دارید فلفل کبابی کمتری استفاده کنید.
  4. می توانید بادمجان ها و گوجه را روی زغال نیز کباب کنید.
  5. می توانید از چرخ کرده گوسفندی نیز استفاده کنید.
  6. ریختن جعفری دلخواه می باشد.

همچنین ببینید 

از
7
دیدگاه