طرز تهیه پودینگ ویژه ماه رمضان مقوی و راحت با خرما

پودینگ ویژه ماه رمضان

 

تهیه دسر های مختلف برای ماه مبارک رمضان کار بسیار ساده ی می باشد و شما می توانید با چند قلم مواد در دسترس در منزل یک دسر بسیار جذاب و مقوی بسازید که طعم و مزه عالی دارد. این پودینگ خوشمزه از ترکیب شیر و خرما و … تشکیل شده است و خیلی برای بدن مقوی است و می تواند انرژی از دست رفته در طول روز را برای شما جبران کند و گزینه خوبی برای مهمانی ها می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه پودینگ ماه رمضان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا

 

مواد لازم

خرما۱۳ عدد
شیر(برای حل کردن خرما)۱/۲ لیوان
گردو خرد شده۱/۴ لیوان
دارچین۱ ق چای خوری
هل۱/۲ ق چای خوری
زنجبیل۱/۲ ق چای خوری
نشاسته ذرت۲ ق غذا خوری
آرد۱/۲ ق غذا خوری
شیر۲.۵ لیوان
کره۲۵ گرم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مسقطی با نشاسته

 

طرز تهیه پودینگ ماه رمضان

مرحله اول: آماده سازی خرما

ابتدا باید از خرمای کم شیره استفاده کنید و پوست خرما را بگیرید و هسته گیری کنید، برای گرفتن پوست خرما داخل آب جوش قرار دهید و بعد داخل آب سرد و پوست را به راحتی بگیرید و یا می توانید با پوست این دسر را تهیه کنید.

مرحله دوم: تهیه مواد خرما

در ادامه ۱/۲ شیر گفته شده در مواد را کمی گرم کنید و به همراه خرما مخلوط کنید و با پشت چنگال به قدری هم بزنید تا مواد پوره شود و یا می توانید با کمک گوشتکوب برقی مواد را میکس کنید و به آن هل و دارچین و زنجبیل اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و این ترکیب را کنار قرار دهید.

مرحله سوم: مخلوط کردن نشاسته

در ادامه نشاسته ذرت و آرد را داخل قابلمه بریزید و به آن شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا نشاسته کاملا داخل مواد باز شود و بعد روی حرارت کم قرار دهید دهید و مداوم هم بزنید تا بوی خامی نشاسته و آرد گرفته شود و کمی غلیظ شود.

مرحله چهارم: تهیه پودینگ رمضان

وقتی مواد غلیظ شد از روی حرارت بردارید و ترکیب مرحله دوم یعنی خرما را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شود و مجدد قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا چندجوش زد از روی حرارت بردارید و حباب بزرگ زد از روی حرارت بردارید و بعد کره را اضافه کنید و هم بزنید تا کره کاملا حل شود و داخل ظرف سرو بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه تیرامیسو

 

فوت و فن های دستور تهیه پودینگ ماه رمضان

  1. این پودینگ بدون شکر است و شیرینی آن از خرما است و می توانید برای تزیین از خرما یا دارچین استفاده کنید.
  2. کره باعث براق شدن پودینگ می شود.
  3. این دسر هر چقدر خنک تر باشد خوشمزه تر می شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر ماه رمضان با نشاسته

از
2
دیدگاه