طرز تهیه ویفر رنگارنگ خانگی خوش طعم و عالی به روش بازاری

طرز تهیه ویفر رنگارنگ

 

ویفر ها همیشه یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و نوستالوژی برای ما هست مخصوص ویفر رنگارنگ با طعم مخصوص و سس کاراملی که دارد بی نهایت جذاب است و حالا شما می توانید با چند قلم مواد ساده در خانه یک ویفر رنگارنگ خوش طعم مثل مدل های آماده تهیه کنید و برای بچه ها و تغذیه آن ها سرو کنید. این ویفر با نان میکادو تهیه می شود که می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ویفر رنگارنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ویفر شکلاتی

 

مواد لازم برای سس کارامل

شکر۳/۴ پیمانه
کره نرم شده در دمای محیط۵۰ گرم
خامه صبحانه۱۵۰ گرم(۳/۴ پیمانه)

مواد لازم برای کرم ویفر

آرد سه صفر۱ پیمانه
روغن مایع۱/۲ پیمانه
پودر قند۲/۳ پیمانه
وانیل۱/۴ ق چای خوری
ورق میکادو۴ عدد

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلوا ویفری

 

طرز تهیه ویفر رنگارنگ

مرحله اول: تهیه سس کارامل

ابتدا باید سس کارامل را تهیه کنید برای این کار شکر را داخل تابه ریخته و بدون همزدن روی حرارت متوسط قرار دهید و بگذارید تا ذوب شود و هر چندگاهی تابه را به صورت دورانی بچرخانید و بگذارید تا شکر به صورت یکنواخت ذوب شود. وقتی شکر ذوب و قهوه ی رنگ شد حرارت را کم کنید و کره به دمای محیط رسیده را به همراه خامه ولرم اضافه کنید و هم بزنید و از روی حرارت بردارید و بگذارید کنار تا ولرم شود.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

در ادامه باید آرد را داخل تابه بریزید و برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود و نباید تغییر رنگ دهید سپس روغن را اضافه کنید و هم بزنید و زمانی که یکدست شد پودر قند را با الک اضافه و به همزدن روی حرارت ملایم ادامه دهید تا مواد به صورت کرمی و یکدست در بیاید در انتها وانیل را اضافه و بلافاصله حرارت را خاموش و مواد را مخلوط کنید و کنار بذارید تا ولرم شود.

مرحله سوم: تهیه ویفر رنگارنگ

حالا یک ورق نان میکادو را روی سطح کار قرار دهید و کمی از سس  کارامل روی آن بریزید و با کمک پالت خوب پخش کنید و بعد یک ورق دیگر نان میکادو قرار دهید و کل مواد کرمی مرحله قبل را روی نان قرار دهید و با کمک پالت صاف کنید و بعد ورقه سوم را قرار دهید و با دست کمی فشار دهید و روی آن باقی مانده سس کارامل را ریخته و با پالت صاف کنید و در انتها ورق چهارم نان میکادو را قرار دهید و یک جسم سنگین روی نان ها قرار دهید تا فشرده شود و برای ۵ ساعت بگذارید تا بماند و بعد برش بزنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه بیسکویت کره ای

 

فوت و فن های دستور پخت ویفر رنگارنگ

  1. اگر بین کار دیدید سس خیلی سرد و یا سفت شده سس را کمی روی بخار کتری بگذارید تا ولرم شود و اگر سس خیلی سفت بود می توانید ۱ تا ۲ قاشق شیر به دمای محیط رسیده به سس کارامل اضافه و مخلوط کنید تا سس روان شود.
  2. هم سس کارامل و هم مواد کرمی موقع پهن کردن روی لایه های نان میکادو باید ولرم باشند وگرنه لایه ها بهم نمی چسبند و اگر زیاد داغ باشد نان خمیر و له می شود.
  3. می توانید مقدار پودر قند را کمتر بریزید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه بیسکویت ساقه طلایی

از
1
دیدگاه