کاشت سبزه تخم کدو خیلی زیبا و فوری برای سفره هفت سین 1402

سبزه تخم کدو

 

سبزه یکی از نماد های طبیعت به روی هفت سین می باشد که شما می توانید این سبزه را برای عید نوروز در خانه تهیه کنید. برای تهیه این سبزه تخم کدو تنبل استفاده می شود. شما می توانید از تخم کدو تنبل استفاده کنید و در تنگ یا شیشه این سبزه را به راحتی سبزه کنید. زیاد آب روی سبزه اسپری نکنید وگرنه کپک می زند. برگ های سبزه کدو سبز بسیار زیبا می باشد و شما می توانید بعد ها این سبزه ریشه دار شده را به باغ یا گلدون انتقال دهید. مراحل تهیه این سبزه بسیار ساده است و شما می توانید برای تزیین از روبان رنگی استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سبزه تخم کدو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم کدوبه مقدار لازم
گلدان۱ عدد

طرز تهیه سبزه تخم کدو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا یک کدو تنبل را باید نصف کنید و داخل کدو را باید حالی کنید و تخم کدو را جدا کنید. تخم کدو ها را تمیز کنید و با آب بشورید تا تیکه های کدو چسبیده به آن جدا شود و حسابی تمیز شود و بعد یک پارچه مرطوب را داخل یک ظرف گذاشته و تخم کدو ها را داخل پارچه ریخته و روی تخم ها را با همان پارچه بپوشانید و هر روز با اسپری آب آن را مرطوب نگه دارید، بعد از ۳ الی ۴ روز ریشه می زند.

مرحله دوم: انتقال به گلدان

در ادامه باید یک گلدان شیشه ای را انتخاب کنید و روی آن یک ظرف پلاستیکی روی گلدان قرار دهید به طوری که روی دهانه گلدان فیکس باشد. سپس ظرف پلاستیکی را با کمک یک سیخ داغ سوراخ سوارخ کنید تا ریشه ها بتواند از آن عبور کند. تخم کدو های ریشه دار را روی کاسه قرار دهید و یک دستمال روی آن قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه سبزه تخم کدو

در ادامه باید روی دستمال را با اسپری آب مدام خیس کنید. بعد از چد روز شروع به سبز شدن می کند و دستمال را بدارید و با روی آن اسپری آب بپاشید.

فوت و فن های کاشت سبزه تخم کدو

  1. در مرحله ریشه دار کردن تخم کدو باید پارچه رو با اسپری آب مرطوب نگه دارید تا ریشه دار بشوند.
  2. سبزه را در نور زیاد و غیر مستقیم قرار دهید تا برگ ها پهن و ساقه ها ضخیم شوندو
  3. تخم کدو تنبل بهترین گزینه می باشد و زودتر سبز می شود.
  4. از تخم آفتاب گردان یا تربچه نیز می توایند به همین روش تهیه و سبزه تهیه کنید.
  5. برای جوانه زدن باید محیط گرم و مرطوب باشد.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه