طرز تهیه دوغ گازدار خانگی خوشمزه به صورت کارخانه ای در منزل

طرز تهیه دوغ گازدار با شیر و ماست , دوغ آبعلی در خانه , xvc jidi n y hcnhv

 

یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و پرطرفدار در جهان است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد برای سلامتی نیز مفید است. در این آموزش شما فرا می گیرید که چگونه دوغ را به صورت کاملا حرفه ای و گازدار در منزل تهیه کنید.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید ۱ بطری دوغ گازدار تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری دوغ گازدار تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش دوغ گازدار با وبسایت پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

آب۴ لیوان
قند۲ حبه
ماست ترش۲ پیمانه
نمک۱ ق چای خوری

طرز تهیه دوغ گاز

برای تهیه دوغ گازدار خانگی ابتدا ماست ترش را خوب هم می زنیم تا روان و براق شود و در کاسه ای بزرگ می ریزیم و به اندازه دو برابر مقدار ماست آب به آن اضافه می کنیم و نمک روی آن می پاشیم و (مقدار نمک نیز به تمایل شما بستکی دارد)

و خوب مواد را مخلوط می کنیم و کمی از طعم آن می چشیم،اگر تمایل داشتید می توانید از شاهسپرن یا موسیر یا عرق نعناع که عطر و طعم بی نظیری به دوغ می دهید نیز استفاده کنید. سپس دوغ آماده شده را در بطری می ریزیم

و دو حبه قند نیز به دوغ اضافه می کنیم و درب بطری را محکم می بندیم و به مدت ۱۵ دقیقه بطری دوغ را به صورت متداوم تکان می دهیم و بعد به مدت ۱ هفته بطری را در هوای آزاد قرار می دهیم و هر روز در این ۱ هفته، ۱۵ دقیقه بطری را تکان می دهیم

تا دوغ کاملا ترش و گازدار شود. پس از گذشت یک هفته درب بطری دوغ را باز کنید و این دوغ گازدار را در لیوان بریزید و با غذا نوش جان کنید. در صورتی که غلظت و طعم ترشی دوغ زیاد است می توانید مقداری آب به دوغ اضافه کنید.

از
51
دیدگاه