طرز تهیه لیموناد گازدار خانگی بسیار خوش طعم و رستورانی با شکر و پوست لیموترش

دستور تهیه لیموناد گازدار

طرز تهیه لیموناد گازدار

 

لیموناد گازدار یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و تابستانی می باشد که می توانید در فصل تابستان و یا برای مهمانی و مراسمات مختلف در کنار غذا ها و یا به عنوان پذیرایی استفاده کنید. این نوشیدنی یکی از نوشیدنی ها محبوب در دنیا می باشد که ترکیب لیموترش با شکر یا عسل می باشد. شما می توانید از آب گازدار یا سودا برای تهیه این نوشیدنی استفاده کنید و از خواص خوب این نوشیدنی بهرمند شوید. لیموناد برای قلب و درمان تب گزینه بسیار خوبی می باشد و یک سم زادیی سالم برای بدن است و به کنترل فشارخون می کند. روش تهیه لیموناد در خانه کار بسیار راحتی می باشد که می توانید از لیموترش سنگی یا جهرمی به دلخواه استفاده کنید. این نوشیدنی در هند با کمی فلفل تهیه می شود. این نوشیدنی ماندگاری زیادی ندارد و بهتر است در مقدار کم تهیه کنید و در همان وعده مصرف کنید. تاریخچه تهیه این نوشیدنی به قرن ۱۳ و ۱۴ باز می گردد. اما بعد از اختراع آب گازدار توسط جوزف پریستلی در سال ۱۷۶۷ لیموناد گازدار تهیه شد. امروز در پارسی دی طرز تهیه لیموناد گازدار با پوست لیموترش و سودا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لیموناد گازدار با شکر و پوست لیمو

  • آب ۱ پیمانه
  • لیموترش ۹ عدد
  • زست لیموترش یا پوست لیموترش ۱ ق غذا خوری
  • شکر ۱ پیمانه
  • آب گاز دار به مقدار لازم

طرز تهیه لیموناد گازدار رستورانی برای مهمانی و پذیرایی 

مرحله اول: آماده سازی لیموترش

ابتدا لیموترش ها را خوب بشورید و به کمک یک زست گیر یا رنده ریز پوست لیموترش را به اندازه ۱ ق غذا خوری رنده رنده بزنید. دقت کنید نباید قسمت سفید رنگ لیموترش را رنده کنید زیرا باعث تلخی این نوشیدنی می شود. سپس لیموترش ها را از وسط به دو نیم کنید و آب لیموترش ها را بگیرد. می توانید از آبمیوه گیر دستی یا آب پرتقال گیر استفاده کنید.

مرحله دوم: جوشاندن آب و شکر

آب و شکر را داخل یک قابلمه ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید و زست یا همان پوست لیموترش را اضافه کنید و هم بزنید. برای ۵ دقیقه این مخلوط را کنار بگذارید تا شکر کمی حل شود. سپس یک صافی روی پارچ قرار دهید و آب و شکر را صاف کنید تا تفاله رست داخل صافی باقی بماند.

مرحله سوم: تهیه لیموناد گازدار خوشمزه و رستورانی

حالا آب لیموترش تازه را به آن اضافه کنید و چند قطعه یخ داخل لیوان های مورد نظر قرار دهید و در هر لیوان حدود ۱/۳ بریزید و مابقی لیوان را با آب گاز پر کنید. سپس برای تزیین از اسلایس لیموترش و کمی نعنا استفاده کند و خنک بنوشید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لیموناد گازدار با شکر

  1. با این مقدار حدود ۸ الی ۹ لیوان متوسط لیموناد خواهید داشت.
  2. اگر آب گازدار ندارید می توانید از سون آپ استفاده کنید.
  3. به دلخواه می توانید کمی نعنا را داخل هاون بکوبید تا عطر آن آزاد شود سپس داخل لیوان ها بریزید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه