خواص چای لاغری اولانگ

خاصیت های چای اولانگ برای کاهش وزن و سلامت بدن

خواص چای اولانگ

چای اولانگ چه خواصی دارد؟

چای اولانگ یک چای سنتی محسوب می شود که ترکیبی از خاصیت های چای سبز و چای سیاه می باشد و دارای مواد معدنی زیادی می باشد؛ این چای دارای خواص زیادی برای سلامت بدن می باشد که به استحکام قلب و استحکام استخوان ها کمک می کند و بسیار مفید است.

پیشگیری از دیابت

آنتی اکسیدان های موجود در چای اولانگ باعث کاهش قند خون شده و مقدار انسولین بدن را کاهش می دهد.

این چای باعث حساسیت بیشتر بدن به انسولین می شود. شما می توانید با مصرف چای اولانگ به راحتی کنترل بهتری بر روی قند خون داشته باشید و این امر باعث کاهش دیابت نوع دوم می شود.

بهبود مشکلات قلبی

مصرف این چای به دلیل آنتی اکسیدان هایی که دارد باعث سلامت قلب می شود.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف چای اولانگ باعث کاهش فشار خون در بدن شده که این امر باعث کاهش کلسترول بد خون می شود و از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند.

کاهش وزن و لاغری

پلی فنول موجود در این چای باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و از مقدار جذب چربی موجود در رژیم غذایی کم می کند.

آنتی اکسیدان و پلی فنول های موجود در این چای باعث سوزاندن چربی شده و آنزیم هایی را برای تولید انرژی بیشتر در بدن فعال می کند.

عملکرد مغز

چای اولانگ باعث حفظ عملکرد مغز می شود و از بیماری های زوال عقل پیشگیری می کند.

اگر می خواهید از بیماری آلزایمر در امان باشید بهتر است از این چای استفاده کنید چرا که ترکیبات کافئین موجود در این چای باعث ترشح پیام رسان نوراپی نفرین و دوپامین می شود.

مراقبت در برابر سرطان هایی خاص

چای اولانگ دارای آنتی اکسیدان های فراوان می باشد، این چای باعث جلوگیری از جهش سلول های سرطانی در بدن می شود. پلی فنول های موجود در این چای برای جلوگیری از تقسیم سلولی بسیار کارآمد می باشند.

استحکام دندان و استخوان

آنتی اکسیدان های موجود در این چای باعث تقویت سلامت استخوان ها و دندان ها می شود. این چای غنی از فلوراید می باشد که باعث جلوگیری از ایجاد پلاک دندان و پوسیدگی دندان ها می شود.

همچنین این چای باعث تقویت مینای دندان می شود.

درمان اگزما

پلی فنول های موجود در این چای باعث می شود تا اگزما درمان شود. بررسی های انجام شده نشان می دهد که مصرف یک لیتر چای اولانگ در روز باعث می شود تا بعد از گذشت ۱ الی ۲ هفته اگزما درمان شود.

اگر می خواهید به صورت کامل اگزما را درمان کنید چای اولانگ میل کنید.

درمان درماتیت آتوپیک

پلی فنول های موجود در چای اولانگ ضد حساسیت می باشد و باعث بهبود پوست می شود. این چای باعث کاهش تنش های موجود در بدن شده و حساسیت های پوستی را درمان می کند.

درماتیت آتوپیک یک نوع حساسیت پوستی می باشد که باعث قرمزی و خارش پوست می شود. برای درمان این بیماری از چای اولانگ کمک بگیرید.

پاکسازی بدن از رادیکال های آزاد مضر

در چای اولانگ ترکیبات پلی فنولی وجود دارد که باعث می شود تا به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند. با رادیکال های آزاد موجود در بدن مبارزه کرده و باعث جلوگیری از صدمه رسیدن به پوست می شود.

این چای اولانگ از بیماری های مختلف نظیر تصلب شرایین، سکته قلبی و تحلیل اعصاب جلوگیری می کند.

اگر می خواهید از بیماری های مختلف در امان باشید از چای اولانگ میل کنید.

کنترل اضطراب

اسید آمینه ال تیانین موجود در این چای باعث جلوگیری از جریان اسید ال-گلوتامیک می شود. وقتی این جریان به مغز برسد باعث افزایش اضطراب عصبی می شود، وقتی اسید آمینه ال تانین جلوی این را بگیرد، باعث می شود تا در مغز واکنش اظطرابی رخ ندهد و فرد احساس آرامش کند.

اگر می خواهید اضطراب خود را کنترل کنید بهتر است از چای اولانگ استفاده کنید.

عوارض چای اولانگ

چای اولانگ یک چای سالم و خوب به نظر می رسد، ولی مصرف بیش از اندازه آن برای سلامتی مضر است چرا که دارای کافئین می باشد و می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلف نظیر اظطراب، سردرد، بی خوابی، تپش قلب و فشار خون بالا شود.

فلاونوئیدهای موجود در این چای به آهن های خوراکی گیاهی چسبیده و مانع از جذب این ماده در دستگاه گوارش می شود.

اگر می خواهد دچار کمبود آهن نشوید بهتر است از مصرف زیاد چای اولانگ خودداری کنید.

خواص انواع چای