طرز تهیه خلال پوست پرتقال خشک شده بدون تلخی به 3 روش در خانه

دستور تهیه خلال پوست پرتقال

طرز تهیه خلال پرتقال

 

خلال پوست پرتقال یکی از پر کاربرد ترین ها در قسمت آشپزی و تهیه غذا های سنتی می باشد که شما می توانید به راحتی با پرتقال و به همراه چند ترفند ساده آن را تهیه کنید. شما می توانید از خلال پوست پرتقال برای تهیه قیمه نثار یا روپاش غذای های مختلف مانند زرشک پلو، جواهر پلو، مرصع پلو و … استفاده کنید. خلال پوست پرتقال ماندگاری بسیار خوبی دارد و شما می توانید پرتقال های که برای آبگیری یا خوردن در فصل پاییز و زمستان می گیرید و دور نریزید و با آن خلال پرتقال تهیه کنید و به راحتی با ۳ روش مختلف در خانه خشک کنید. شما می توانید خلال پوست پرتقال را خشک کنید و در یخچال قرار دهید و هر موقع که دوست دارید داخل آبجوش ریخته و بگذارید تا تلخی آن از بین برود و به همراه زرشک و خلال پسته و بادام تفت دهید و برای تزیین غذا استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه خلال پوست پرتقال خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خلال پوست پرتقال در خانه

  • پرتقال ۱۰ عدد

طرز تهیه خلال پوست پرتقال فوری برای تهیه انواع غذا

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید پوست پرتقال های برش خرده را رنده ریز بزنید تا حدی که قسمت سفید رنگ پرتقال از بین برود و پوست نارنجی رنگ باقی بماند. قسمت سفید رنگ پرتقال باعث تلخی خلال ها می شود و اگر این کار را کنید خلال پرتقال بدون تلخی خواهید داشت.

مرحله دوم: اسلایس کردن

حالا با همراه یک چاقوی تیز پوست پرتقال های رنده شده را ریز بزنید، هرچقدر پوست پرتقال را نازک تر برش ظاهر بسیار بهتری خواهد داشت.

مرحله سوم: خشک کردن خلال پرتقال

حالا پوست پرتقال را داخل سینی قرار دهید و برای چند روز در دمای محیط قرار دهید تا خشک شود و یا می توانید در فر ۱۰۰ درجه قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه زمان دهید تا خشک شود همچنین می توانید روی شوفاژ فویل قرار دهید و خلال ها را روی آن قرار دهید تا خشک شود و بعد از خشک شدن را داخل شیشه ریخته تا رنگ و عطر آن حفظ شود و در یخچال نگهداری کنید. نحوه استفاده خلال برای غذا ها بدین صورت که است که یک بار داخل آب جوش بریزید و آبکش کنید و بعد تفت دهید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خلال پوست پرتقال خانگی خشک شده برای برنج، شیرین پلو

  1. می توانید خلال ها را برای تهیه دمنوش ها نیز استفاده کنید.
  2. بهتر است خلال ها را داخل یخچال نگهداری کنید و حتما درب ظرف را محکم کنید.
  3. می توانید از ترکیب پوست پرتقال و نارنج استفاده کنید تا عطر بیشتری داشته باشد.
  4. برای تزیین غذا ها می توانید بعد از تفت دادن کمی شکر استفاده کنید تا طعم بهتری داشته باشد.
  5. می توانید بجای رنده کردن با چاقو پوست سفید رنگ را بگیرید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه