طرز خشک کردن گردو تازه بدون پوست در خانه گام به گام

طرز خشک کردن گردو تازه

 

در فصل پاییز کم کم فصل برداشت گردو تازه فرا می رسد و شما می توانید خودتان در منزل آن را پوست بگیرید و خشک کنید. قبل از پوست کردن گردو بهتر است زمانی که از باغ چیده می شود پوست سبز گردو یک تا دو روز داخل گونی بماند تا خیلی راحت شل و راحت می شود و برای گرفتن پوست سبز گردو بهتر است از دستگاه صنعتی استفاده نکنید دستی بهترین روش پوست گیری گردو تازه می باشد بهتر است چند لایه دستکش انداخته تا دست شما سیاه نشود و با کمک یک چاقو یک بعلاوه روی پوست گردو بزنید و پوست سبز را جدا کنید. اما گردو یکی از خشکبار های می باشد که به کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی و دیابت کمک می کند و باعث می شود سیبستم ایمنی بدن بهتر کار کند. امروز در پارسی دی طرز خشک کردن گردو تازه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: ترفند های پوست گرفتن گردو تازه 

 

نکات خشک کردن گردو تازه

  • خشک کردن گردو بعد از برداشت باعث می شود وزن گردو ثابت و پیادار شود و همچنین مغز کردو کپک نمی زند و باعث سفید ماندن آن می شود. مغز های که مرطوب بمانند یا به اندازه کافی خشک نشود کپک می زنند و باعث ایجاد طعم نامطلوب می شوند.
  • گردو در شراطی که کاملا خشک و داخل پوست چوبی خود در محسط خشک قرار بگیرد تا سه سال می تواند بماند و محیط خشک کردن از نظر دمایی باید حدود ۴۳ درجه و رطوبت نستبی حدود ۳۰ درصد باشد در نهایت رطوبت گردو بعد از خشک کردن باید به ۷ الی  ۸ دصدر برشد و خشک کردن گردو در این شرایط ۳ الی ۴ روز طول می کشد.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکی گردویی

 

نحوه خشک کردن گردو تازه

طرز خشک کردن گردو تازه

گردو های پوست کنده نیازی به شستن ندارد زیرا باعث سیاه شدن مغز می شود و اگر می خواهید مغز داخل گردو سفید باقی بماند گردو ها را جایی از حیاط قرار دهید که آفتاب مستقیم نباشد یا حالت سایه آفتاب داشته باشد و هر ۲ ساعت گردو ها را بچرخانید با دست تا همه سمت گردو ها آفتاب و هوا بخورد وگرنه یک طرف سیاه می شود بعد از سه روز به داخل خانه یا در قسمتی از اتاق روی کاشی و سرامیک پهن کنید که سیاه باشد و هر چند ساعت بچرخونید تا کاملا خشک شود بدین روش گردو ها اصلا سیاه نمی شود.
فوت و فن های خشک کردن گردو تازه
  1. گردو مغز نکنید و بعد تازه خشک کنید همان پوسته چوبی هم خواص گردو حفظ می کند هم بو موندگی نمیگیرد.
  2. بعد از خشک شدن در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
  3. اگر گردو ها نمدار بردارید باعث می شود گردو ها کپک بزند پس حتما خشک کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه شیرینی گردویی

از
2
دیدگاه