طرز تهیه آبغوره خانگی با جوشاندن قرمز رنگ و فوری + نحوه نگهداری

طرز تهیه آبغوره خانگی با جوشاندن

 

شما می توانید آبغوره را به راحتی در خانه تهیه کنید و برای انواع چاشنی ها و غذا های مختلف آبغوره را استفاده کنید. طبع آبغوره سرد و خشک است و شما می توانید به عنوان چاشنی یا طعم دهنده برای ترشی های مختلف و بعضی از خورشت های سنتی نیز از آبغوره استفاده کنید. اما آبغوره علاوه بر طعم ترشی که دارید خواص بسیار خوبی نیز برای بدن دارد. آبغوره می تواند کبد تقویت و مبارزه با کبد چرب کمک کند و همچنین چکاندن آبغوره به داخل بیتی می تواند از بین بردن خونریزی بینی شود، آبغوره همراه با غذا می تواند جذب آهن بیشتری در بدن داشته باشد و ویتامین c موجود در آب این میوه می تواند برای درمان سرماخوردگی و سیستم ایمنی بدن کمک کند. امروز در پارسی دی طرز تهیه آبغوره خانگی با جوشاندن را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه آش آبغوره تبریزی

 

مواد لازم

غوره۲ کیلوگرم
نمک۱ ق غذا خوری

 

همچنین ببینید: روش نگهداری آبغوره در بطری نوشابه

 

طرز تهیه آبغوره خانگی با جوشاندن

مرحله اول: آماده سازی غوره

ابتدا باید غوره ها را دان کنید و داخل یک سبد بریزید و خوب بشورید. برای شستن غوره باید داخل یک لگن بریزید و چندین بار آب آن را عوض کنید و بعد غوره ها را روی یک پارچه بریزید تا خشک شود، دقت کنید باید غوره ها کاملا خشک شود و گرنه این کار باعث کپک آبغوره می شود.

مرحله دوم: گرفتن آب غوره

حالا باید آبغوره را بگیرید برای این کار می توانید از آبمیوه گیری استفاده کنید و غوره ها را آب گیری کنید و یا اگر آبمیوه گیر خانگی ندارید یا مقادیر غوره زیاد است می توانید بیرون ببرید با دستگاه آب آن را بگیرید.

مرحله سوم: صاف کردن

برای صاف کردن آبغوره می توانید یک پارچه نخی را روی یک قابلمه قرار دهید و بریزید تا صاف شود و با دست خوب فشار دهید تا آب آبغوره حسابی خارج شود.

مرحله چهارم: جوشاندن

در ادامه باید قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوش بیاید و حتما در طول پخت کف روی آبغوره را بگیرید و به دلخواه نمک اضافه کنید و بگذارید تا برای ۲۰ دقیقه بجوشد و از روی حرارت بردارید و دوباره تو پارچه نخی بریزید تا صاف شود و بعد صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد داخل بطری شیشه ای بریزید و درب آن را خوب محکم کنید و در یخپچال یا جای خنک نگهداری کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه آبغوره خانگی بدون جوشاندن

فوت و فن های دستور تهیه آبغوره خانگی با جوشاندن

  1. سعی کنید از بطری های شیشه ای استفاده کنین ابغوره اسیدی هست داخل بطری پلاستیکی نریزیید مضر می باشد.
  2. علت کپک زدن آبغوره این می باشد که غوره خشک نبوده و آب باعث کپک می شود.
  3. به ازای هر دو کیلو غوره یک قاشق غذا خوری نمک بریزید.
  4. به هیچ عنوان وقتی ابغوره روی شعله هست هم نزنید.
  5. درب آبغوره رو یکی دو روز باز بزار تا گاز آبغوره خالی شود و باعث ترکیدن آبغوره و یا سر نرود.
  6. وقتی که مواد آبغوره ته نشین شد صاف کنید و یک آبغوره شفاف داشته باشید و در جای خنک و تاریک نگهداری کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه غوره شور با اب نمک

از
2
دیدگاه