انشا در مورد پاییز ادبی و کوتاه برای پایه سوم تا هفتم به انگلیسی و فارسی

انشا درباره پاییز

 

پاییز یکی از فصل های بسیار زیبا می باشد که در کشور ما ایران از ابتدای مهر تا انتهای آذر می باشد و این فصل زیبا و نارنجی رنگ بسیار محبوب است زیرا با شروع پاییز درختان شروع به ریزش برگ می شوند و برگ های نارنجی رنگ آن به خیابان ها ریخته می شود و با بارش باران پاییزی فضای فوق العاده زیبای را ایجاد می کند. امروز در پارسی دی بهترین متن ها و نوشته ها را در مورد انشا درباره پاییز؛ انشا درباره پاییز کوتاه؛ انشا درباره پاییز برای پایه سوم تا پنجم؛ انشا درباره پاییز به انگلیسی؛ انشا درباره پاییز هفتم؛ انشا درباره پاییز برای دبیرستان را می توانید مشاهده کنید.

انشا درباره پاییز

وقتی کسی نام پاییز را می آورد ما چیز های زیادی به ذهنمان می رسد. مانند باران های نم نم و زرد و نارنجی شدن برگ های درختان.

پاییز زیبایی های فراوانی دارد. در این فصل ما چترمان را بر می داریم و زیر باران پاییزی قدم می زنیم. برگ ها در اثر وزش باد از روی درخت ها می افتند و زمین را می پوشانند. پاییز فصل چای خوردن در حیاط خانه مادربزرگ و تنفس هوای خنک پاییز است.

زیبایی های پاییز تمام نشدنی هستند. وقتی که در خیابان راه می رویم صدای خش خش برگ های زیر پایمان برایمان لذت بخش است و باعث می شود دلمان بخواهد بیشتر و بیشتر در آن هوای خوب قدم بزنیم.

پاییز فصلی است که در آن مدرسه ها باز می شوند و ما هرسال اول پاییز خود را برای شروع سال تحصیلی جدید آماده می کنیم. خاطره هایی که در زنگ های تفریح با دوستانمان می سازیم و درس های جدیدی که در مدرسه می آموزیم هم قسمتی از زیبایی های پاییز هستند.

بهار و تابستان می روند و پاییز از راه می رسد. برگ ها زرد می شوند و از روی درخت ها می افتند. ما هر سال انتظار پاییز را می کشیم تا بار دیگر دوستانمان در مدرسه ببینیم و با چتر هایمان زیر باران راه برویم. پاییز فصلی است که باعث می شود با چشمان خودمان تغییر زیبای طبیعت را ببینیم و متوجه معجزه پروردگارمان شویم.

من پاییز را دوست دارم چون هوای آن برایم بسیار لذت بخش است. یکی دیگر از زیبایی های پاییز هم این است که هوای خنک و مرطوبی دارد. ظهر های گرم و شب های خنکش باعث می شوند هوای پاییز برایمان متفاوت و دل پذیر باشد.

پاییز فصلی است که آغاز آن با مهر و مهربانی همراه است، فصلی که بهشتی از رنگ های شگفت انگیز می سازد، فصلی که اگر کنار مادربزرگ بنشینی و چای گرم او را بنوشی، هرگز از خاطرت فراموش نمی شود. چطور می توان پاییز را دوست نداشت و این فصل زیبای خدا را توصیف نکرد
مادر بزرگم در فصل پاییز برایمان شال گردن می بافد تا در سرمای زمستان خودمان را با آن گرم نگه داریم و سرما نخوریم. او ما را دور خود جمع می کند و هم زمان با بافندگی برایمان قصه می گوید و ما را به دنیای قدیم می برد.

زیبایی های فصل پاییز تمام نشدنی هستند و ما باید شکرگزار خدای مهربانمان باشیم که این فصل دل پذیر را برایمان آفریده است تا ما بتوانیم زیر باران قشنگش قدم بزنیم و زرد شدن برگ ها را تماشا کنیم.

فصل پاییز آمده است تا به ما قدرت خداوند را نشان دهد و بگوید که تغییر همیشه می تواند زیبا و دیدنی باشد.

مقدمه: انشای خود را به جای مقدمه با این شعر زیبا در مورد پاییز زیبا آغاز میکنم.

شاخه هایت پر از کلاغ شدند / ای چنار قشنگ پاییزی

عکس خود را ببین در آیینه / واقعا که شگفت انگیزی

وقت تاریک و روشنای غروب / از کلاغان خسته سرشاری

توی فصلی که فصل بی برگیست / برگ دادی دوباره انگاری

می‌ نشینم دوباره در ایوان / خسته و سرد و خواب آلودم

خوب می‌شد کلاغ من هم از / برگ‌های کلاغی ات بودم

متن انشا: پاییز فصل قشنگی است. در پاییز برگ درختان زرد می‌شود. در روز اول پاییز که اول مهر ماه است ما به مدرسه می‌ رویم و همکلاسی‌ های خود را می‌ بینیم.

پاییز فصل تلاش بیشتر دانش‌آموزان است. در پاییز روز‌ها کوتاه‌ تر و شب‌ها بلندتر می‌شود. از میوه‌ های پاییز انار و نارنگی است. در پاییز برگ درختان می‌ریزد و هنگامی که ما بر روی آن‌ها راه می‌ رویم صدای خش‌خش می‌دهند.

در پاییز هوا سرد می‌شود و اگر مراقب نباشیم سرما می‌خوریم. در پاییز باد می وزد و باران می‌بارد. ماه‌های پاییز مهر، آبان و آذر هستند. پاییز فصلی است که در آن برگ‌ های درختان به زردی می‌ گرایند، اما بعضی از برگ‌ ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه‌ ای می‌ شوند.

بسیاری از میوه‌ ها در فصل پاییز می‌ رسند. اناره ساوه، خربزه، سیب، پرتقال، به، سنجد و… در فصل پاییز بسیاری از پرندگان به مناطق گرمسیر مهاجرت می‌ کنند.

در فصل پاییز کشاورزان زمین‌ ها را شخم زده و در آن محصولاتی مانند گندم و جو می‌ کارند. در فصل پاییز روز‌ها کوتاه تر می‌ شود و شب‌ ها طولانی می‌ گردد.

نتیجه گیری: همه فصل‌ های خدا زیبا هستند و هر کدام زیبایی‌ های خود را دارند پاییز هم فصل بسیار زیبایی و دوست داشتنی است.

انشا پاییز : ۱۰ انشا درمورد فصل پاییز برای تمامی مقاطع

همچنین ببینید: صبح بخیر عاشقانه

انشا درباره پاییز کوتاه

انشا درباره پاییز کوتاه

“خش خش برگ های زرد و قهوه ای”
“نم نم بارون خنک پاییزی”
و “زمینی که نارنجی پوش شده”
یعنی تا معلم میگفت پاییزو توصیف کنین
همه از این اصطلاحا توی انشاهاشون استفاده میکردن!
و من،
متنفر بودم از شنیدن دوباره و دوباره ی این کلیشه ها!
.
شنیدنش به کنار
از نوشتنش هم فراری بودم!
حاضر بودم راجع به کلمه “پاییز” و تاریخچه به وجود اومدنش بگم، ولی از خود پاییز نه!
.
هنوز که هنوزه
نمیدونم چطور به دور از کلیشه از پاییز بگم‌…
.
شاید این حس نارنجی، فراتر از کلمه های منه! 🧡🍂

پاییز فصل قشنگی است. در پاییز برگ درختان زرد می‌شود🍁🍂

در روز اول پاییز که اول مهر ماه است ما به مدرسه می‌رویم و همکلاسی‌های خود را می‌بینیم.👭👫

پاییز فصل تلاش بیشتر دانش‌آموزان است📚

در پاییز روزها کوتاه‌تر و شب‌ها بلندتر می‌شود🤦‍♀️

در پاییز برگ درختان می‌ریزد و هنگامی که ما بر روی آنها راه می‌رویم صدای خش‌خش می‌دهند🥺🚶‍♀️🚶‍♂️

در پاییز هوا سرد می‌شود و اگر مراقب نباشیم سرما می‌خوریم 🤧🤕

راستی یادم آمد در پاییز خرمالو، لیمو شیرین و پرتقال و انار به بازار می آید 🥺🍊🍋

بعضی وقتی ها مادرم انار ها را دان میکند و به آنها گلپر و نمک میزند و در کاسه های کوچک میریزد و به ما میدهد که من خیلی خوشم می آید😋

در پاییز لبو فروش ها در روی گاری های قدیمی لبو های شیرین و قرمز میپزند و به ما می فروشند من گاهی با دوست هایم از آنها لبو داغ میخرم در راه رفتن به خانه با هم میخوریم که خیلی کیف دارد……..

شهریور عاشق انار بود .
اما هیچ وقت حرف دلش را به انار نزد
آخر انار شاهزاده ى باغ بود
تاج انار کجا و شهریور کجا؟!
انار اما فهمیده بود…
میخواست بگویید او هم عاشق شهریور است
اما هر بار تا مى رسید
فرصت شهریور تمام میشد
نه شهریور به انار میرسید
و نه انار میتوانست شهریور را ببیند.
دانه هاى دلش خون شد…
و ترک برداشت.
سالهاست انار سرخ است…
سرخ از داغ وتندی عشق
و سالهاست شهریور بوى پاییز میدهد.

پاییز جان سلام…‌
تو را به مهرت قسم با ما بی مهری نکن ..
پاییز جان تو یادآور جدایی و غم نباش شاد کن ما را در این روزهایی ک غم تمام دنیا را فرا گرفته..
پاییز جان با مهرت ما را راهی کن تا بتوانیم در اغوش پر مهرت زمستان سرد را تحمل کنیم
پاییز جان دلها ی زمستانی و یخ زده ی مارا
گرما ببخش و ما را در اغوش بگیر تا از سرمای وحشتناک تنهایی در امان باشیم

پاییز جان خوش امدی…..

منتظر ماندیم
آنقدر که طعم تابستان را نچشیدیم!
چشم به راه پاییز ماندیم تا برسد و عاشقانه هایمان را شروع کنیم 🍂🍁
آآآآمد
عجیب ارام گرفته بودیم،
بر روی برگ ها قدم می گذاشتیم و از صدای خرد شدن برگ ها به ستوه می امدیم.
در خیالمان کنار کسی که تمام فکر و ذهنمان رامشغول کرده است می گوییم، می خندیم.
سعی کردیم پاییز غمگین را کمی شاد کنیم و اورا از تمام باور هایی که درباره غمگین بونش می گویند در بیاوریم
💪🏻تلاش کردیم، نشد
پاییز منتظر بهار مانده است ☘️🍀
راه رفتن روی برگ ها هم حالش را تسکین نمی داد
پاییز خیال بافی هم بلد نبود
پاییزِچشم انتظار همیشه غمگین بود 🍁🍂

انشا درباره پاییز برای پایه سوم تا پنجم

 انشا درباره پاییز برای پایه سوم تا پنجم

مقدمه : با نام پروردگار هستی بخش زیبایی آفرین انشایم را در زمینه ی فصل پاییز شروع می کنم .فصل پاییز همان فصلی است که در آن برگ درختان می‌ریزند و در پایین پای رهگذران بی تفاوت خش خش میکنند.

فصل پاییز شاید به عبارتی فصل غفلت است و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر است ؛ چه فرقی میکند که در پاییز خواب باشی یا این که بیدار مهم آن است که پاییز کار خودش را میکند.

بدنه انشا : چطور میتوان فصل پاییز را دوست نداشت ؟؟ با این این تمامی مهر و زیبایی و زلالی که این فصل مظلوم و مهربان داراست.
انگار خود پاییز هم شیدا است ، شیدای ما ! مگر نه چه دلیلی داشت در قبال سوز و سرما مقاومت کند و برای ما بهشتی از رنگ های شگفت انگیز بسازد.

فصل پاییز فصل قشنگی میباشد. در پاییز برگ درختان زرد رنگ می شود. در روز نخستین پاییز که اول مهرماه میباشد ما به مدرسه می‌رویم و همکلاسی‌ های خود را می بینیم.
پاییز فصل کوشش بیشتر دانش آموزان است . در فصل پاییز روز ها کوتاه‌تر و شب‌ها بلندتر می‌گردد. از میوه‌های فصل پاییز انار و نارنگی میباشد. در پاییز برگ درختان می‌ریزد و هنگامیکه ما بر روی آن‌ها راه می رویم صدای خش‌خش میدهند.

نتیجه گیری انشاء : تمامی فصل های خداوند قشنگ می باشند و هر یک زیبایی های خویش را دارند فصل پاییز هم فصل بسیار زیبایی و دوست داشتنی است.

متن انشا:
من خیلی فصل پاییز را دوست دارم .

هم چون مدرسه ها در پاییز شروع میشوند و دوباره دوستانم را میبینم و با آنها بازی میکنم و شروع به درس خواندن و تلاش برای ساختن آینده خود میکنم . البته شاید بعضی ها از شروع شدن مدرسه خوشحال نشوند و دلشان بخواند همیشه بازی کنند و در خانه استراحت کنند. ولی بعد از مدتی حوصله شان سر میرود و دوست دارند دوباره به مدرسه بیایند و دوستان و معلمان مهربان را ببینند.

متن ادبی پاییز به زبان کودکانه
یک دلیل دیگر هم که من پاییز را خیلی دوست داریم این است که فصل پاییز خیلی زبیا است . همه برگ ها که در بهار و تابستان سبز بوده اند به رنگ های زرد و نارنجی و قرمز و قهوه ای در میایند و انگار همه جا رنگارنگ و زیبا و چشم نواز میشود. وقتی به پارک میرویم هر درختی به یک رنگ در آمده است و همه جا بخصوص جنگل ها و پارک ها خیلی قشنگ شده است .

انشا در مورد پاییز به زبان کودکان
در پاییز خرمالو ها میرسد و لیمو شیرین و پرتقال و انار به بازار می آید . بعضی وقتی ها مادرم انار ها را دان میکند و به آنها گلپر و نمک میزند و در کاسه های کوچک میریزد و به ما میدهد که من خیلی خوشم می آید. در پاییز لبو فروش ها در روی گاری های قدیمی لبو های شیرین و قرمز میپزند و به ما می فروشند من گاهی با دوست هایم از آنها لبو داغ میرخر مو در راه رفتن به خانه با هم میخوریم که خیلی کیف دارد .

انشا پاییزی به زبان ساده
من به خاطر باران هم خیلی پاییز را دوست دارم ، چون عاشق باران هستم و روزهای بارانی دوست دارم زیر باران بروم و بازی کنم . البته باید مراقتب باشیم در زیر باران سرما نخوریم . ولی حتی اگر سرما بخوریم ماردمان برای ما سوپ خوشمزه و شلغمی میپزد . ما کنار بخاری می خوابیم تا خوب شویم . تازه پاییز خیلی هوا خوب است نه خیلی گرم است نه خیلی سرد به خاطر همین میتوانیم به راحتی در خیابان و حیات و پارک بازی کنیم و تا خسته شویم .

نتیجه گیری
پاییز خیلی خوبی ها و قشنگی ها و خوراکی های خوشمزه دارد ، که من آنها را خیلی دوست دارم و همیشه دوست دارم زودتر پاییز شود .

من در فصل پاییز خدا را به خاطر این همه قشنگ و زیبایی که برای ما آفریده است شکر میکنم . این بود انشای من .

همچنین ببیند: متن تولدم مبارک خاص

انشا درباره پاییز به انگلیسی

 انشا درباره پاییز به انگلیسی

Autumn arrives just after summer and before winter. The weather is highly affected by this season. The autumnal equinox marks the beginning of autumn, and the chilly winters mark the end. This is considered to be the most pleasant season. This is also the highly awaited season.

Autumn is the ideal time to harvest fruits. And during this season, farmers harvest the majority of the crops. Consequently, the farmers place a lot of importance on this season. A wide variety of lotus flowers can be seen in this wonderful season. This is a particularly lovely time of year since nature is so peaceful.

Autumn is a little unique compared to the other seasons because it has quite more diverse environmental patterns than winter or summer. At this time of year, nature is so pure and lovely. The atmosphere seems really calming during this time. People adore going on tours and family outings.

Different countries experience autumn at different times. But in India, this lasts from September through November. Each season is special in its own way. Similarly, in autumn, the leaves begin to fall off the trees, that’s why it is sometimes referred to as “fall”. The lack of rainfall in this season causes the leaves to begin to dry out, which causes them to fall. In the winter, new leaves emerge. The leaves and grass start turning yellow from green and the earth’s surface is covered in crumpled leaves. The splendor of autumn is so special.

During this season, animals begin their winter preparations. Some bird species, such as cuckoos mo

ve to warmer climates. Small creatures like mice and squirrels begin to store food for winter. They stay inside their burrows during the winter and only consume the food that they have stored in autumn. In the winter, animals like bears and turtles seek out a warm area to hide.

As soon as autumn hits, many vegetables and fruits start to grow. Some items like carrots, oranges, cauliflower, cabbage, beans, grapes, apples, etc. begin to appear in markets.

پاییز درست بعد از تابستان و قبل از زمستان می رسد. آب و هوا به شدت تحت تأثیر این فصل است. اعتدال پاییزی آغاز پاییز و زمستان های سرد پایان آن است. این فصل خوشایندترین فصل محسوب می شود. این نیز فصل مورد انتظار است.

فصل پاییز بهترین زمان برای برداشت میوه است. و در این فصل کشاورزان اکثر محصولات را برداشت می کنند. در نتیجه کشاورزان به این فصل اهمیت زیادی می دهند. طیف گسترده ای از گل های نیلوفر آبی را می توان در این فصل شگفت انگیز مشاهده کرد. این یک زمان خاص از سال است زیرا طبیعت بسیار آرام است.

پاییز در مقایسه با فصول دیگر کمی منحصر به فرد است زیرا الگوهای محیطی بسیار متنوع تری نسبت به زمستان یا تابستان دارد. در این زمان از سال، طبیعت بسیار پاک و دوست داشتنی است. فضا در این مدت واقعا آرام به نظر می رسد. مردم عاشق رفتن به تورها و گردش های خانوادگی هستند.

کشورهای مختلف پاییز را در زمان های مختلف تجربه می کنند. اما در هند، این از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد. هر فصلی در نوع خود خاص است. به همین ترتیب، در پاییز، برگها از درختان شروع به ریزش می کنند، به همین دلیل گاهی اوقات به آن “پاییز” می گویند. کمبود بارندگی در این فصل باعث خشک شدن برگها می شود که باعث ریزش آنها می شود. در زمستان، برگ های جدید ظاهر می شوند. برگ ها و علف ها شروع به زرد شدن از سبز می کنند و سطح زمین پوشیده از برگ های مچاله شده است. شکوه پاییز خیلی خاص است.

در این فصل، حیوانات آماده سازی زمستانی خود را آغاز می کنند. برخی از گونه های پرندگان مانند فاخته به آب و هوای گرم تر نقل مکان می کنند. موجودات کوچکی مانند موش و سنجاب شروع به ذخیره غذا برای زمستان می کنند. آنها در زمستان در لانه های خود می مانند و فقط در پاییز از غذایی که ذخیره کرده اند استفاده می کنند. در زمستان، حیواناتی مانند خرس و لاک پشت به دنبال یک منطقه گرم برای پنهان شدن هستند.

به محض رسیدن پاییز، بسیاری از سبزیجات و میوه ها شروع به رشد می کنند. برخی از اقلام مانند هویج، پرتقال، گل کلم، کلم، لوبیا، انگور، سیب و غیره در بازارها ظاهر می شوند.

انشا درباره پاییز هفتم

انشا درباره پاییز هفتم

این فصل، اعجاز رنگ ها و جادوی باد و بارانی دلنواز می‌ باشد. ما دانش آموزان با شنیدن نام پاییز نخستین چیزی که به ذهنمان خطور می کند مدرسه و بوی مهر، کتاب و درس خواهد بود و این موجب می‌شود که از زیبایی های‌ دیگر پاییز غافل شویم.

اما آنچه مسلم است این است که پاییز فصل اصلی ما دانش آموزان است که با مهر آغاز و با ۱۳ آبان به اوج میرسد و به آذر ختم می گردد. آری آبان ماه روز دانش آموز و روز غرش کوچک مردان بزرگی چون فهمیده و فهمیده هایی است که با نثار جان خویش عشق آفریدند.

پاییز فصل به اوج رسیدن و فصل غروب ذلت است فصل با امید، روییدنی دوباره … گاه پاییز را فصل عشاق می دانند و از غروبش شعرها می‌نویسند و گاه به نادرست پاییز را فصلی دلتنگی می دانند، در حالیکه واقعیت به اینگونه نیست حتی غروب پاییز هم بسیار زیبا است.

غروبی دیدنی که پهنه آسمان نیلی، زیبایی خورشیدش رابه تماشا می‌نشیند و با رنگ های‌ خود رنگ های‌ موزون خورشید را درهم می آمیزد و زیبایی بی مانندی را به نمایش می‌گذارد.

و در پایان باید گفت پاییز شاهکار خداوندی است که هنرمندی زیبا آفرین است و توانایی اش بی حریف است و بی مثال

انشا درباره پاییز برای دبیرستان

 انشا درباره پاییز برای دبیرستان

پاییز فصلی اسـت کـه در آن برگ های درختان بـه زردی می گرایند، اما بعضی از برگ ها هم در راه زرد شدن گاه قرمز و قهوه ای می شوند. پاییز همان فصلی اسـت کـه در آن برگ درختان می ریزند و در زیر پای رهگذران بی تفاوت خش خش می کنند.

پاییز شاید همان فصل غفلت اسـت و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر اسـت؛ چـه فرقی می کند کـه در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن اسـت کـه پاییز کار خودش را می کند.

بـه دقت و حوصله دست بکار آراستن می شود؛ آراستن درخت ها ، شهر ها ، باغ ها و زمین بـه زرد و سرخ و قهوه ای برگ ها بـه قطرات گاه نم نم و گاه شر شر باران و بـه باد کـه می وزد.

پاییز همان فصل دل انگیزی اسـت کـه گاه رویایی اش می خوانند همان فصلی کـه می توانی در آن ساعت ها از پنجره ی اتاق بـه درخت روبروی خانه نگاه کنی و خسته نشوی.

پاییز همان دل انگیزانه ایست کـه گاه هوس می کنی زیر بارانش بی روسری در کوچه قدم بزنی تا موهایت خیس شوند.

پاییز همان مادر رقص خرامان برگ هاست کـه بـه ناز و عشوه ی تمام چرخ زنان از آسمان بر سرت می بارند، و تـو سریعتر می روی تا زیر برگ هایش برسی و با خودت بگویی این یکی بـه افتخار مـن افتاد.

پاییز همان موسیقی خوش خش خش برگ هاست _همان برگ های خرامان_ کـه اینبار هوس می کنی کفش هایت را در آوری تا موسیقی هبوط برگ ها پاهایت را قلقلک کند.

پاییز همان فصل درختان لخت خرمالو اسـت کـه سرخی خرمالوهایش ر ا بـه همه ی عرضه می دارد. همان فصل قاصدک های شیطون کـه برایت خبر می آورند، خبرهای خوش، خبرهایی کـه هیچوقت نمی رسند و تو باز هم آن ها را بر می داری و فوت می کنی،

و با نگاهت تعقیبشان می کنی تا در آبی ابری آسمان پاییز گم شوند.