خواص آدامس

خاصیت های آدامس

خواص آدامس

آدامس چه خواصی دارد؟

می خواهیم در این نوشته در مورد خواص آدامس مطالبی را برای شما قرار دهیم.

قطعا خیلی از آدم ها جویدن آدامس را دوست دارند، این یک میل غریزی در انسان می باشد که به بهداشت دهان و دندان کمک می کند. جویدن آدامس از قدیم الایام رسم بوده است و خیلی از افراد علاقه زیادی به جویدن آدامس داشته اند. می خواهیم در این نوشته در مورد فواید جویدن آدامس برای شما مطالب جالبی را قرار دهیم. در زمان های قدیم جویدن ماده ای الاستیک برای سلامت دهان و دندان مرسوم بوده است، همین موضوع باعث به وجود آمدن آدامس شده است.

فواید جویدن آدامس برای سلامتی

جویدن آدامس برای سلامتی دارای فواید مختلفی می باشد که خیلی از افراد از فواید این عمل آگاه نیستند؛ ما قصد داریم در این نوشته در مورد مزایای شگفت انگیز این کار برای شما مطالبی را به صورت هر چند مختصر قرار دهیم.

عادات غذایی ما را بهبود می بخشد.

کسانی که دارای اضافه وزن هستند معمولا الگوی خوردن نامنظمی دارند که باعث می شود که بین وعده های اصلی خود بدون توجه به سطح انرژی مواد غذایی وعده های اضافی داشته باشند که در این میان در هنگام تماشای تلویزیون و موقع خواب باعث می شود تا شما اضافه وزن پیدا کنید.

مطالعات نشان می دهد که جویدن آدامس می تواند میل شما را به خوردن غذا کاهش دهد. جویدن آدامس باعث می شود که شما میل خوردن مواد غذایی مضر مانند چیپس، سیب زمینی سرخ کرده و شکلات را از دست بدهید.

فرایند هضم را بهبود می دهد.

زمانی که شما در حال جویدن آدامس هستید دهان شما بزاق های بیشتری تولید می کند و به شما کمک می کند تا هضم غذایی بهتری داشته باشید؛ جویدن آدامس از ریفلاکس معده و سوء هاضمه جلوگیری می کند. شما می توانید با جویدن آدامس به گوارش خود در هضم بهتر غذا کمک کنید.

کمک تان می کند که در برابر محرک های اعتیادآور مقاومت کنید.

جویدن آدامس باعث می شود تا ذهن شما درگیر شده و از عادت های نادرست غذایی دست بکشید. شما می توانید به کمک آدامس سیگار را کنار گذاشته و آن را ترک کنید. آدامس هایی وجود دارند که حاوی نیکوتین بوده و باعث می شود که به راحتی بتوانید سیگار را کنار بگذارید. جویدن آدامس باعث می شود تا بدن شما در برابر محرک های اعتیاد آور مقاومت بیشتری نشان دهد. جویدن آدامس به عنوان یک منحرف کننده ذهن محسوب می شود.

حالت تهوع را از بین می برد.

آدامس ها در طعم های مختلف تولید شده است که یکی از این اسانس هایی که در آدامس می باشد خواص گیاهی آن است که باعث می شود بیماری های تهوع، سرگیجه را از بین ببرد. برخی آدامس ها خاصیت دیمن هیدرینات را در بدن اعمال کرده و باعث می شود تا یک داروی ضد حالت تهوع باشد. آدامس هایی که طعم نعناع دارند برای از بین بردن تهوع بسیار مفید هستند. باعث می شوند تا ذهن شما آرام شود.

آدامس سبب می شود که صبح ها هوشیارتر شوید.

برای جایگزینی قهوه شما می توانید آدامس را انتخاب کنید، شما می توانید با جویدن آدامس هوشیاری خودتان را بدست بیاورید. آدامس با طعم نعناع در این زمینه می تواند انتخاب مناسبی باشد. مطالعات نشان می دهد که جویدن آدامس می تواند بر روی عملکر مغز شما در هنگام صبح تاثیر مثبت بگذارد.

به کاهش وزن کمک می کند.

شما می توانید با جویدن آدامس کالری بسوزانید، آدامس دارای کالری کمی می باشد و باعث کاهش وزن می شود. جویدن آدامس باعث می شود تا شما از خوردن هله هوله های مختلف منع شوید. قند موجود در آدامس برای سلامتی مضر نیست.

ریفلاکس اسید را تسکین می دهد.

ریفلاکس معده یکی از بیماری هایی است که خیلی از افراد پس از میل کردن غذا با آن درگیر هستند، جویدن آدامس می تواند برای درمان این موضوع بسیار مفید باشد، چرا که باعث می شود طعم اسیدی معده به راحتی در بدن شما خنثی شود. کسانی که مشکل ریفلاکس دارند آدامس مصرف کنند.

بهداشت دهان و دندان را حفظ می کند.

آدامس باعث حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان می شود. آدامس مانند آب نبات نمی باشد که برای سلامت دهان و دندان مضر باشد. شما می توانید آدامس را برای سلامت دهان و دندان خود استفاده کنید.

خشکی دهان را رفع می کند.

جویدن آدامس باعث می شود تا بزاق دهان ترشح شود، این عمل دارای فایده های زیادی برای دهان می باشد که یکی از آنها رفع خشکی دهان است. خشکی دهان می تواند باعث ایجاد کرم خوردگی دندان ها نیز شود. پس شما می توانید با جویدن آدامس از خشکی دهان جلوگیری کنید.

بوی دهان را بهبود می دهد.

جویدن آدامس باعث می شود تا دهان شما خوشبو شود، اگر طعم نعناع را انتخاب کنید قطعا به راحتی می توانید دهان خود را خوشبو کنید، جویدن آدامس می تواند باعث از بین رفتن باکتری های دهان و دندان شود.

از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

همانطور که بالا اشاره شد جویدن آدامس باعث می شود تا بزاق شما ترشح شود، این امر باعث می شود آنزیم هایی در دهان شما ایجاد شده که غذا را به صورت ویژه تجزیه کند، این موضوع باعث می شود از پوسیدگی دهان و دندان شما جلوگیری شود. شما می توانید آدامس را برای جلوگیری از پوسیدگی دندان بجویید.

عملکرد شناختی را بهبود می دهد.

در مطالعات انجام شده، جویدن آدامس باعث عملکرد بهتر ذهن شده، این امر باعث می شود تا دقت و حافظه ی شما افزایش پیدا کند.

به مبارزه با اضطراب کمک می کند.

باد کردن آدامس همیشه لذت بخش بوده است، این امر باعث می شود تا حس ناامیدی در شما کاهش پیدا کند و همچنین عاملی است که شما تنش های خود را بیرون بریزید. روزانه ده دقیقه آدامس بجویید تا از استرس رهایی پیدا کنید.

اعتماد به نفس تان را افزایش می دهد.

همیشه داشتن سلامت دهان و دندان مناسب باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. کسانی که بوی دهان شان آزار دهند می باشد دارای اعتماد به نفس پایین تری نسبت به سایرین می باشد. شما می توانید روزانه با جوییدن آدامس بوی دهان خود را متعادل کنید.

حافظه را بهبود می دهد.

کسانی که آدامس را به صورت مکرر مصرف می کنند دارای حافظه ی بهتری می باشند، مطالعات نشان می دهد که جویدن آدامس باعث می شود تا اکسیژن بیشتری به مغز شما برسد. جویدن آدامس باعث می شود که جریان خون شما بهبود پیدا کند.

به مبارزه با استرس کمک می کند.

اگر شما از جمله افرادی هستید که همیشه استرس دارید و می خواهید به صورت طبیعی با استرس خود مقابله کنید می توانید از آدامس کمک بگیرید. تحقیقات نشان می دهد که جویدن آدامس باعث حواس پرتی مغز شما از استرس می شود. شما می توانید با جویدن آدامس مغز خود را منحرف کنید.